***Postavljanje slika na forum***

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Re: ***Postavljanje slika na forum***

Post Postao/la ernesto » čet tra 19, 2018 12:54 pm

Zadnje vrijeme se Tinypic pokazao kao dobar. Pokusaj preko njega. Neke fotke stare milion godina su jos uvijek vidljive.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
arny
Forumski maher
Postovi: 100
Pridružen/a: sri lip 10, 2015 1:52 pm
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: ***Postavljanje slika na forum***

Post Postao/la arny » čet tra 19, 2018 6:56 pm

Da, izgleda da su još jedino oni ostali pouzdani...

S druge strane, ispalo je da su sve slike još na Postimageu, samo su promijenili domenu. Ako se u linkovima na slike promijeni prijašnja "postimg.org" u "postimg.cc", slika se normalno vidi. Nezgodno je jedino radi svih slika postanih po forumima, linkovi su tamo takvi kakvi su prije bili, sad nefunkcionalni :?
Arny

Avatar
arny
Forumski maher
Postovi: 100
Pridružen/a: sri lip 10, 2015 1:52 pm
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: ***Postavljanje slika na forum***

Post Postao/la arny » čet svi 03, 2018 7:42 pm

Pa, kako nas je Postimage izdao, a iskreno ni Tinypic mi ne ulijeva previše povjerenja (vidio sam na nekim mjestima da ni njihove slike ne rade), malo sam istražio šta bi moglo biti adekvatna zamjena. Prednost dajem servisima koji imaju mogućnost automatskog uploada slika s mobitela.

Google Photos mi se učinio kao nešto što ima potencijala kao dugoročno rješenje, ali jako je nezgodan za postavljanje slika na forume. Postavio sam pomoću trikova slike u svoju novootvorenu garažu baš preko dotičnog servisa ali nije jednostavno, a možda takvi linkovi neće raditi vječno pa možda nije baš najbolje rješenje.

Flickr je sličan, ali postoji već dugi niz godina i još ima zgodnu funkciju za share slika pomoću BBcode-a za forume, pa mi se definitivno čini kao najbolje rješenje. Uz pomoć mobilne aplikacije automatski diže slike s mobitela (Auto-Uploadr opcija), a na kompjuteru lagano ubacimo te slike direktno na forum pomoću gore navedenih kodova uz odabir veličine thumbnaila, evo npr.

slikaIMG_20180429_121402 by Arny K, on Flickr

Za sada mi se Flickr čini najbolja opcija...
Arny

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Re: ***Postavljanje slika na forum***

Post Postao/la ernesto » čet svi 03, 2018 11:55 pm

Odlicni su tvoji pokusaji, ali stvarno nedostaje jedna platforma koja bi imala formu foruma, a jednostavnost postanja (pogotovo slika) FB-a. Mozda sam previse subjektivan, ali jedna takva kombinacija bi zaista bila fantasticna.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
arny
Forumski maher
Postovi: 100
Pridružen/a: sri lip 10, 2015 1:52 pm
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: ***Postavljanje slika na forum***

Post Postao/la arny » pon svi 07, 2018 8:27 pm

A eto, bar za sada savršenog rješenja nema...

Ali trenutno mi Flickr pobjeđuje među svim opcijama po jednostavnosti:

1) okinem sliku na mobitelu na kojem imam instaliram Flickr
2) otvorim Flickr web stranicu na kompjuteru i napravim copy-paste BB koda te slike u post na forumu

I to je sva muka i trud što moram uložiti!

Za slanje fejsbuk slika me nije briga jer fejsbuk ne trošim. :lol: Ipak i to je vjerojatno lako s mobitela, svakako radi nešto tipa napraviti share iz FB aplikacije u Flickr.

I za razliku od ovih "anonimnih" servisa kao tiny i postimg, za slike na Flickru očekujem da će ostati online dok god on postoji (i dok sam ja živ :mrgreen: )
Arny

Odgovori