Cijene oldtimer motocikala

Ostali motocikli koji spadaju u kategoriju oldtimera
Odgovori
ablass
Novi clan
Postovi: 8
Pridružen/a: uto stu 01, 2011 11:25 am
Lokacija: Vukovina
Kontakt:

Cijene oldtimer motocikala

Post Postao/la ablass » uto stu 27, 2012 6:12 pm

Pozivam vas da provjerite cijene dobro očuvanih / manje očuvanih primjeraka oldtimera u Hrvatskoj vaše marke - branda vozila, ne bi li napravili jedan članak - cjenik s tom temom, a koji bi nam svima poslužio i bio referentan. Mislim da najbolju procjenu vozila određenog branda mogu napraviti članovi kluba ili foruma dotičnog kluba određene marke vozila. Najbolje se razumiju u modele / tipove određenih marki kojima su poklonici. Oglasnici u Hrvatskoj nisu mjerilo po kojem bi mogli napraviti "cjenik" jer se stvarno prodaje svašta.

Bilo bi zgodno i sigurno najpravednije da procjena dođe sa vaše strane; Marka, tip, godina, loše-dobro-odlično stanje…i to je to. Može tablično , a može i u tekstu. euri, kn, svejedno...

Naša e-mail adresa je uvijek ista: admin@oldtimeri.hr, ili topic na našem forumu; http://www.oldtimeri.hr/forum/8-Procjen ... -Hrvatskoj…

Cjenik bi postavili na naslovnicu i mislimo da bi svima dobro došao.

Pozdrav

http://www.oldtimeri.hr
oldy fan

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » uto stu 27, 2012 7:33 pm

Ablass, ovo je jako dobra inicijativa, i ja sam nekoliko puta dolazio na slicnu ideju, ali mislim da prvo tu nedostaje nekoliko preduvjeta.
Na zalost, oglasi ipak diktiraju cijenu. Znam, oglasi su apsolutno nebulozni, ali na zalost dogadja se da se cijene umjetno napumpavaju, drugi zele nesto prodati, vide visoke cijene, postave visoku cijenu i stvar stoji u oglasniku mjesecima.

Kao prvo, bilo bi dobro izgraditi svijest o stanju vozila i svijest o kategoriji uredjenja. Znaci trebam priznati da imam smece od vozila, a tek kad to priznam onda cu biti u stanju formirati realnu cijenu. Na zalost kod nas vecina ljudi misli da ima izuzetno vrijedno vozilo i ne zeli niti cuti da to vozilo nije bas u sjajnom stanju.

Druga stvar koju sam napomenuo je kategorija uredjenja vozila. I sam mozes vidjeti da se polimarena ili pofarbana vozila kod nas prodaju pod pojmom "restaurirana". To su potpuno razliciti pojmovi (znam da znas i sam) i bez te svijesti mislim da ce se tesko moci realno oformiti cijena.

Treca stvar je to sto tu ljudi nesto urede, zamuljaju i kazu to je original, restaurirano itd. No i u slucaju da se vozilo uredi kako treba, ono vrijedi po nasim i vanjskim standardima X love. Ali... gazda je kao (ili mozda stvarno je) ulozio XX love. i sta on tada radi? Prodaje vozilo za XXX love. I sam sam ulozio u neka svoja vozila daleko-daleko vise nego sto vrijede. Ali slagao sam sebi i nije mi bilo zao love. Ipak, da si pomislim da moram prodavati, naravno da ne bih trazio onoliko koliko sam ulozio nego onoliko koliko realno vrijede.

Eh, sad sam zaglibio u pricu, ali u stvari sam htio reci nesto drugo i vise ni ne znam sta :? .

Sve u svemu, bojim se da ce se i kod ovog pokusaja sistematiziranja cijena pojaviti vrlo oprecne "realne" cijene jer ce netko gledati sa stanovista kupca, netko sa stanovista prodavatelja.

Sa zeljom da se razvije savjest i u ovom smjeru cijena i opcih vrijednosti kod vlasnika ovih motora o kojima se na forumu radi, ali i opce oldy kulture forum je i nastao. Odnosno na forumu pokusavamo opcenito razvijati svijest o starim vozilima i ispravnom pogledu na njih, a to je i bila jedna od ideja nastanka foruma.
Iz istog razloga prije nekoliko godina i je nastala tema o cijenama
http://www.starikotaci.hr/forummz/viewtopic.php?t=138

Ne znam moze li ti ta tema ista pomoci, ujedno znam da nisam rekao nista sto i do sada nisi znao, ali ukoliko mogu pomoci u nekoj kategorizaciji stanja ili cijena, stojim ti na raspolaganju.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Odgovori