Indian

Ostali motocikli koji spadaju u kategoriju oldtimera
Avatar
Mahatma Gadhni
Ugledni forumas
Postovi: 442
Pridružen/a: ned stu 16, 2008 9:43 pm
Lokacija: Jak¹iæ (P®)

Post Postao/la Mahatma Gadhni » sri svi 15, 2013 9:52 pm

E da, trop, što je s idejom? Zašto si odustao?
U dobru i u zlu ...nova priča: Motor u guzici
(Jeeeeej, priče ponovno izlazeeeeeee!)

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sri svi 15, 2013 10:22 pm

Mahatma Gadhni je napisao/la:
U mojoj viziji samogradnje, cijena treba biti minimalna, a veza s originalom (osim izgledom) nepostojeća.

:D
Ovo je dobar stav.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » čet svi 16, 2013 7:32 am

e jbg, da se svi skupimo na hrpu, zatvorimo na mjesec dana u neku radionu napravili bi mi indiana, ovako, bojim se da nitko od nas nema dovoljno entuzijazma i znanja to napraviti sam, a o parama neću ni razmišljati.

Avatar
zweitakt
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1973
Pridružen/a: ned ožu 15, 2009 10:25 am
Lokacija: Karlovac -Zadobarje

Post Postao/la zweitakt » čet svi 16, 2013 8:30 am

ljudi moji Honecker se u grobu okreče :roll: , sad bi vam poslal STASI na vrata :lol:

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » čet svi 16, 2013 10:42 am

Sam nek se okrece :D . To sto raspravljamo i o drugim strojevima sam znaci da nismo uskogrudni, da poznajemo i ostali svijet motora i usprkos svemu dobro smo odvagnuli, kvalitetno procijenili i shvatili da je eMZa ono najbolje :wink: :mrgreen: .

A STASI nam nemre poslati jer vec radimo za njih u tajnosti i spijuniramo druge motore sta opet ova tema dokazuje :mrgreen: .
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
trop
Ugledni forumas
Postovi: 397
Pridružen/a: pet tra 06, 2012 7:48 pm
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la trop » čet svi 16, 2013 6:51 pm

Mahatma Gadhni je napisao/la:E da, trop, što je s idejom? Zašto si odustao?
Zbog nedostatka slobodnog vremena, nažalost još ovu godinu sigurno bez nekih većih projekata, a dogodine ....

Avatar
Mahatma Gadhni
Ugledni forumas
Postovi: 442
Pridružen/a: ned stu 16, 2008 9:43 pm
Lokacija: Jak¹iæ (P®)

Post Postao/la Mahatma Gadhni » pet svi 17, 2013 11:08 pm

Čitam sad temu i čini mi se da sam malo nejasno pisao.

Ona cijena od 600 € za izradu okvira po pravilima ne čini se preskupo za motocikl poput replike Indiana. Zapravo, ako bi motocikl bio rađen za registraciju i svakodnevan promet, ukupna cijena od desetak tisuća kuna nije pretjerana.

Usput, slikao sam svoju Indian vestu. Totalno mi je kul što su mi je napravile mama i baka. Baka ima osamdeset godina i plete motorističke veste. :lol:
Vuna za vestu koštala je oko 150 kn, ne sjećam se više. Bakine i mamine radne sate ne računam, jer bi vesta koštala nekoliko tisuća kuna. :lol: :lol:
slika

El Comandante, ako hoćeš angažirat svoju mamu za izradu, mogu ti pokazati gdje sam u Zagrebu nabavio vunu ove boje. 8)
U dobru i u zlu ...nova priča: Motor u guzici
(Jeeeeej, priče ponovno izlazeeeeeee!)

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sub svi 18, 2013 12:31 am

Pa to i kazem, 10 000Kn za ramu Hand-made-origigi nije pretjerana lova uzevsi u obzir sta se dobiva. Sve ukupno dobijes motor koji je u cjenovnom rangu nekog polovnog koji je u ponudi na trzistu, a onako dobijes za istu cijenu bas-bas ono sto hoces.

Vesta je mrak :D . Moja baka, a kasnije i mama su plele veste ono za Bozic i takve stvari prije tridesetak godina, pa kako je baka umrla tako je i mama manje strikala pogotovo zato sto sam nekako pokazivao malo interesa prema toj vrsti obleke, tim vise sto su radile neke veste s jelenima i takvim motivima.

Zadnje sta je mama strikala je bilo prije par godina pelerinu curi s nekakvim bozicnim motivom, ali sad si mi dao ideju :D .

Nekako razmatrajuci te veste, dosao sam do zakljucka da moraju biti gusto pletene jer ako su rijetke onda nisu tako tople i cvrste.

Uglavnom, pokusati cu ju nagovoriti da napravi nesto ovako, ideja je odlicna :D :D .

Ako bude zadovoljavajuce, mozda pokrenemo mama-baka biznis pa si podebljaju penzije :D :D .

Vec vidim i ovakvu MZ vestu istog dezena (valjda se tako to zove) sa zagasito zelenim bojama i prvim najstarijim povijesnim eMZe amblemom :D :D
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
Mahatma Gadhni
Ugledni forumas
Postovi: 442
Pridružen/a: ned stu 16, 2008 9:43 pm
Lokacija: Jak¹iæ (P®)

Post Postao/la Mahatma Gadhni » sub svi 18, 2013 11:23 pm

U dobru i u zlu ...nova priča: Motor u guzici
(Jeeeeej, priče ponovno izlazeeeeeee!)

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » ned svi 19, 2013 9:45 am

fino, ma da za repliku indiana mrvicu presjajna. Mislim da je mašina bez fergića i struje, znači još pola te cifre da bi bila kimpletna.

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sri svi 22, 2013 9:06 am

Evo nastavka razgovora o vestama i ostaloj fancy oldy odjeci :D
http://www.starikotaci.hr/forummz/viewtopic.php?t=3605
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » pon svi 27, 2013 7:47 pm

Jucer sam u jednom razgovoru dosao do zanimljivog podatka. Kako su navodno Indian motori imali samo broj za identifikaciju na masini, tako nisu imali brojeve rame. OK, stvar mozda je cudna sa danasnjeg stanovista, ali i ja imam jednu predratnu ramu od motora bez broja, a i navodno su u Peugeotu tek krajem sezdesetih poceli utiskivati broj sasije.

E, kako znaci na Indianu nema broja rame, te iste rame se proizvode u specijaliziranim firmama i danas, a navodno da je jedna od takvih (dal ih ima u svijetu jedna ili njih 100 ne znam) u Sloveniji. Dal je to sve skupa istina ili nije ne znam, ali covjek tvrdi da je istina.

Nasao sam cijene iz 2000. i krecu se od oko 2000 USD sa vilicom (govorim o Scoutu).
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » pon svi 27, 2013 9:17 pm

Dali to sto nisu utiskivali broj na sasiju gledas kao rupu u zakonu kroz koju bi se mogla legalizirat samogradnja ili?
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » pon svi 27, 2013 9:41 pm

Nisam nista posebno s tim mislio, uzeo sam to kao mogucu cinjenicu, ali sama ta cinjenica ukazuje na to da je otvorena mogucnost samogradnje okvira (ili kupovine od nekakve strucne radione).

Mozda je tako jedan problem umanjen, ali cim je to samogradnja bilo koje vrste, motor mora ici na atest. Tim vise sta ne postoje nikakvi papiri od motora.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
Mahatma Gadhni
Ugledni forumas
Postovi: 442
Pridružen/a: ned stu 16, 2008 9:43 pm
Lokacija: Jak¹iæ (P®)

Post Postao/la Mahatma Gadhni » uto svi 28, 2013 4:40 pm

Ove čike iz Australije izrađuju okvire i to prema tvorničkim nacrtima - dakle, moguće je.
U dobru i u zlu ...nova priča: Motor u guzici
(Jeeeeej, priče ponovno izlazeeeeeee!)

Odgovori