HITNOOOOO POMOC

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Odgovori
jasamkoji
Ugledni forumas
Postovi: 266
Pridružen/a: sub kol 01, 2009 11:04 pm

HITNOOOOO POMOC

Post Postao/la jasamkoji » uto kol 04, 2009 12:49 am

LJUDI POMAGAJTE HITNO JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE


nisam znao gdje da stavim kategoriju. spremam se za mađu o pravim popis djelova koji su otisli i rastavljam ih i naidem na problem. KAK DA ZAMJENIM ONE LAMPICE KOJE POKAZUJU KONTAKT; SVJETLO.. I KAK DA ZAMJENIM SAELU OBRTAJE. ZANIMA ME KOJI DIO DA SKINEM DA NIST NESLOMIM. nebi podnio da mi se REMZI STA DESI. I sam jos 1 pitanje: el se kad se mjenja saela od kvacila samo ono na masini obrne GDJE KVACILA ULAZI U MASINU, pa se cjeli taj sistem izvadi pa vrati van i stavi kvacilo

HVALA
_____________________________
Nije stvar u voznji stvar je u brzini xD :evil:
Zadnja izmjena: jasamkoji, dana/u pet kol 07, 2009 2:54 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
¹tef
Generalisimus
Postovi: 966
Pridružen/a: ned kol 03, 2008 10:59 am
Lokacija: Vara¾din

Post Postao/la ¹tef » uto kol 04, 2009 11:50 am

skini cijeli nosač od satova, ona 4 šarafa što drže volan, pa skinaeš gume sa satova i dalje redom, poslikaj si žice da kasnije ne pomiješaš.
kvačilo; odpusti sajlu na ručki, a dole mislim da ne treba skidat poklopac, samo izvučeš tolko da odkvačiš sajlu.
ova pitanja stavljaj u svoju garažu, lakše se kasnije snači
MZ ETZ 250

jasamkoji
Ugledni forumas
Postovi: 266
Pridružen/a: sub kol 01, 2009 11:04 pm

Post Postao/la jasamkoji » uto kol 04, 2009 12:34 pm

E Štef puno hvala legenda si( e el da gumu sam povucem dole kad skinem ona 4 navoja. probo sam tak pa nije išlo)
______________________
Nije stvar u vožnji stvar je u brzini

Avatar
Ante250
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3266
Pridružen/a: pet ožu 21, 2008 6:52 pm
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Post Postao/la Ante250 » uto kol 04, 2009 1:49 pm

jasamkoji je napisao/la:E Štef puno hvala legenda si( e el da gumu sam povucem dole kad skinem ona 4 navoja. probo sam tak pa nije išlo)
najlakša metoda ti je sljedeća: odšarafi ta 4 šarafa koja drže nosače satova, skini ih dole dokle ide, kada budeš imo toliko mjesta da sajle i žice od struje imaju viška dužine, izvuci satove bez gume, dakle samo satove, gume ostaju na nosaču i njih možeš po želji naknadno skinuti, odspojiš sajle i struju sa satova i to je to, to ti je najjednostavniji način, nemaš tu kaj strgat, ako si malo spretniji možeš sve to napraviti i bez skidanja nosača, ali ovak ide bez pardona :wink:
niža, niža, graba, plot pa hiža

jasamkoji
Ugledni forumas
Postovi: 266
Pridružen/a: sub kol 01, 2009 11:04 pm

Post Postao/la jasamkoji » uto kol 04, 2009 2:28 pm

Ante hvala

Avatar
Stari lisac
Generalisimus
Postovi: 811
Pridružen/a: čet srp 09, 2009 8:14 pm
Lokacija: Novi Sad

Post Postao/la Stari lisac » čet kol 06, 2009 3:13 pm

Ja nikad nisam skidao nosace. Ako nikad nista nije dirano, na dnu one gume gde ulazi sajla od obrtomera ili km sata ima jedan mali zicani osigurac ( kao zeger ) kojeg treba prvog skinuti. Potom tu uvucem dugacki srafciger i sa njime izguram sat iz gume - na gornju stranu. Sajla i zice su dovoljno dugacke . Potom zamenim lampice i sve vratim nazad. Ponekad hoce guma da se zalepi za sat, pa onda prvo uvucem tu tanki srafcigercic i sa njim napravim krug oko sata da se sve odvoji . Sretan rad .
Dok curi - dobro je - znaci da ima ulja
Mazano ne skripi - kazu stari ljudi
[img]http://s18.rimg.info/48e1877f1704ff812f ... d9.gif[img]

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » čet kol 06, 2009 3:28 pm

Lale i sam bi to tako napravio , osim guranja šrafcigera odozgo. ja to uhvatim za sajlu i klimajući lijevo desno polako izguram satove . ako je zaljepljeno kako veliš dovoljno da popusti je obići okolo sa cjevčicom od WDi polako špricnuti . to će pomoći i kod montaže . Ne gurati satove kroz gumu punom površinom sata jer postoji mogučmost savijanja i kidanja stopica na struji.
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
Ante250
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3266
Pridružen/a: pet ožu 21, 2008 6:52 pm
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Post Postao/la Ante250 » čet kol 06, 2009 4:11 pm

deep je napisao/la:Lale i sam bi to tako napravio , osim guranja šrafcigera odozgo. ja to uhvatim za sajlu i klimajući lijevo desno polako izguram satove . ako je zaljepljeno kako veliš dovoljno da popusti je obići okolo sa cjevčicom od WDi polako špricnuti . to će pomoći i kod montaže . Ne gurati satove kroz gumu punom površinom sata jer postoji mogučmost savijanja i kidanja stopica na struji.
i ja tako radim, al budući da on prvi puta rastavlja možda mu je ovako najlakše, iakoima najviše posla
niža, niža, graba, plot pa hiža

jasamkoji
Ugledni forumas
Postovi: 266
Pridružen/a: sub kol 01, 2009 11:04 pm

Post Postao/la jasamkoji » čet kol 06, 2009 6:35 pm

mai mam 15 god etz-a sam nabavio prije 1 god pa se malo uhodim u posao 8)

Odgovori