Gas.

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Mikygs
Pripravnik foruma
Postovi: 88
Pridružen/a: čet srp 23, 2009 7:29 pm

Post Postao/la Mikygs » pon kol 31, 2009 12:28 pm

Evo,probao sam kako je Picasso rekao,naspricao sam benzina direktno u cilindar i probao paliti bez coka i nece,povucem cok zakurblam i upali i naravno ugasi se ko uvjek :lol:

Usput sam snimio video kako tece gorivo,pa pogledajte (uploadao sam na rapidshare,morate skinut video s ovog linka: http://rapidshare.com/files/273812190/MOV00204.3GP.html

Avatar
darx
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1950
Pridružen/a: sub kol 29, 2009 9:46 pm

Post Postao/la darx » pon kol 31, 2009 1:04 pm

Mikygs je napisao/la: Usput sam snimio video kako tece gorivo,pa pogledajte (uploadao sam na rapidshare,morate skinut video s ovog linka: http://rapidshare.com/files/273812190/MOV00204.3GP.html
mislim da ti je slavina sasvim okey, el si probao bixic-jev savjet???
I još nešt kad pališ el ti kurbla lagano propada il trebas momacki stisnit., Provjeri mozd te j*be kompresija.

„MZ (Motorrad und Zweiradwerk) niemals stirbt, lebt sie für immer. So müssen versuchen, ewig zu leben!“__/__“ Ko se mača laća lakukaraća

Mikygs
Pripravnik foruma
Postovi: 88
Pridružen/a: čet srp 23, 2009 7:29 pm

Post Postao/la Mikygs » pon kol 31, 2009 1:27 pm

darx je napisao/la:
Mikygs je napisao/la: Usput sam snimio video kako tece gorivo,pa pogledajte (uploadao sam na rapidshare,morate skinut video s ovog linka: http://rapidshare.com/files/273812190/MOV00204.3GP.html
mislim da ti je slavina sasvim okey, el si probao bixic-jev savjet???
I još nešt kad pališ el ti kurbla lagano propada il trebas momacki stisnit., Provjeri mozd te j*be kompresija.

„MZ (Motorrad und Zweiradwerk) niemals stirbt, lebt sie für immer. So müssen versuchen, ewig zu leben!“__/__“ Ko se mača laća lakukaraća
Onako osrednje,treba stisnut,ali ne vraca prejako,jos sam se cudio jednoj temi kako vas kurbla opali po nogi :lol:
Kompresija onda???

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » pon kol 31, 2009 1:54 pm

mislim da na kompresiju mozes zadnju racunat.....2taktni ti moze upalit i samo sa jednom kompresijom mogu ti karike biti skroz lose al ce upalit malo ce slabije drzat minimum i nece imat nimalo snage al ce uvijek upalit. dal ti ponekad eksplodira iz auspuha kad tako kurblas???
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Mikygs
Pripravnik foruma
Postovi: 88
Pridružen/a: čet srp 23, 2009 7:29 pm

Post Postao/la Mikygs » pon kol 31, 2009 1:55 pm

PALE je napisao/la:mislim da na kompresiju mozes zadnju racunat.....2taktni ti moze upalit i samo sa jednom kompresijom mogu ti karike biti skroz lose al ce upalit malo ce slabije drzat minimum i nece imat nimalo snage al ce uvijek upalit. dal ti ponekad eksplodira iz auspuha kad tako kurblas???
Prije je,sad ne.

Avatar
darx
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1950
Pridružen/a: sub kol 29, 2009 9:46 pm

Post Postao/la darx » pon kol 31, 2009 2:41 pm

a onda jedino karburator, a možda ti ni auspuh nije čist




„MZ (Motorrad und Zweiradwerk) niemals stirbt, lebt sie für immer. So müssen versuchen, ewig zu leben!“__/__“ Ko se mača laća lakukaraća

Mikygs
Pripravnik foruma
Postovi: 88
Pridružen/a: čet srp 23, 2009 7:29 pm

Post Postao/la Mikygs » pon kol 31, 2009 3:16 pm

darx je napisao/la:a onda jedino karburator, a možda ti ni auspuh nije čist




„MZ (Motorrad und Zweiradwerk) niemals stirbt, lebt sie für immer. So müssen versuchen, ewig zu leben!“__/__“ Ko se mača laća lakukaraća
A neznam,sto bi moglo bit s karburatorom,istina.... auspuh nije cist

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » pon kol 31, 2009 4:28 pm

prelijeva ti gorivo jer plovci ne zatvaraju na vrijeme. A već sam ti napisao kako to riješit.

Avatar
mihac
Generalisimus
Postovi: 964
Pridružen/a: uto ruj 23, 2008 7:26 pm
Lokacija: Svilajnac SV01-028

Post Postao/la mihac » pon kol 31, 2009 6:28 pm

Po svemu nema dovoljno zraka!! Dostelovati dotok zraka, a predhodno proveri kakav je filter za zrak! Ako je pun prasine , menjaj ili lako produvas na kompresoru. (Da ne bi bacao novce ako nije pocepan). :idea:
slika
SV-01-028
slika

Avatar
bo¾o
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1004
Pridružen/a: sri pro 03, 2008 9:23 pm

Post Postao/la bo¾o » pon kol 31, 2009 8:49 pm

a možda ima i previše zraka ali provjeri si frgu za svaki slučaj

Avatar
Picasoo MZ
Forumski maher
Postovi: 179
Pridružen/a: pet svi 23, 2008 11:09 am
Lokacija: Srbija

Post Postao/la Picasoo MZ » uto ruj 01, 2009 8:38 am

Kada se direktno ubrizga benzin u cilindar mora da upali i da pokaze 2-3 takta pa makar mu vazduh bio 100 % zapusen...
Meni ovo lici da iglicast lezaj u donjoj - velikoj pesnici koci pa samim tim remeti ravnomeran rad klipa u cilindru!
Skini svecicu-skini desni dekli pa bez svecice lagano (u pravcu strelice na alternatoru) okreci radilicu i prati(slusaj) kako se okrece radilica da negde ne koci, obrati paznju da klip negde ne struze po cilindru!!
Meni se to desilo zimus kada mi je pukao klip...Zavrgla samo na sauh i to 1- takta i zdravo, sacekam malo da se ohladi pa opet isto...pod sauhom-1-2 takta i gasi se!Takodje nije hteo ni da cuje kada mu ubrizgam benzin direktno u cilindar!!

P.S. Daj Boze da nije ovo-vec da je nesto prostije, ali...!?
slika

Mikygs
Pripravnik foruma
Postovi: 88
Pridružen/a: čet srp 23, 2009 7:29 pm

Post Postao/la Mikygs » uto ruj 01, 2009 9:18 am

Picasoo MZ je napisao/la:Kada se direktno ubrizga benzin u cilindar mora da upali i da pokaze 2-3 takta pa makar mu vazduh bio 100 % zapusen...
Meni ovo lici da iglicast lezaj u donjoj - velikoj pesnici koci pa samim tim remeti ravnomeran rad klipa u cilindru!
Skini svecicu-skini desni dekli pa bez svecice lagano (u pravcu strelice na alternatoru) okreci radilicu i prati(slusaj) kako se okrece radilica da negde ne koci, obrati paznju da klip negde ne struze po cilindru!!
Meni se to desilo zimus kada mi je pukao klip...Zavrgla samo na sauh i to 1- takta i zdravo, sacekam malo da se ohladi pa opet isto...pod sauhom-1-2 takta i gasi se!Takodje nije hteo ni da cuje kada mu ubrizgam benzin direktno u cilindar!!

P.S. Daj Boze da nije ovo-vec da je nesto prostije, ali...!?
Evo,sada sam probao bez svjecice okretati radilicu na alternatoru,i ide normalno dok ne dode na donji dio i tu se cuje zvuk kao da od nesto zulja malo.

Mikygs
Pripravnik foruma
Postovi: 88
Pridružen/a: čet srp 23, 2009 7:29 pm

Post Postao/la Mikygs » uto ruj 01, 2009 2:15 pm

Evo od jutros sam radio na njemu.
Skidao sam cilindar i gledao jeli klip ili nesto osteceno i nije nista.
Skinuo sam odmah usput i filter i nije prljav.
Vise nemogu nikako upaliti :(
Usput,probao sam ga paliti i bez filtera i nije bilo one gume na karburatoru i karb mi baca gorivo na ono kad palim??? Dali smije tako?
I,tako sam ga ostavio u garazi i maloprije dodem vidim gorivo po podu,znaci negdje iz karba curi gorivo?

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » uto ruj 01, 2009 7:01 pm

Pa jel moram vikat ili šta??? PLOVCI SU TI U QRCU ZATO TI I PRELJEVA...

Mikygs
Pripravnik foruma
Postovi: 88
Pridružen/a: čet srp 23, 2009 7:29 pm

Post Postao/la Mikygs » uto ruj 01, 2009 7:12 pm

bixic je napisao/la:Pa jel moram vikat ili šta??? PLOVCI SU TI U QRCU ZATO TI I PRELJEVA...
Ma bixic i zaboravio sam to,vidio ove zadnje postove i napravio tako,sutra cu se s tim pozabavit ;)

Odgovori