obrtaj sat

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Avatar
darx
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1950
Pridružen/a: sub kol 29, 2009 9:46 pm

obrtaj sat

Post Postao/la darx » uto sij 19, 2010 8:04 am

jedno pitanje, koji je uzrok da na obrtaj satu strijelica koja pokazuje obrtaje onak titra a ne da lijepo radi
Evo video kako lijepo radi
http://www.youtube.com/watch?v=aywfMYVLtwU

Šta bi to moglo biti? jer sat u problemu ili?

Imao sam isti problem i sa km/h titranjem kazaljke pa sam promjenio u točku taj cjeli sistem i sad je ok.
prodajem komp!

Avatar
Ante250
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3266
Pridružen/a: pet ožu 21, 2008 6:52 pm
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Post Postao/la Ante250 » uto sij 19, 2010 9:07 am

nije tu u ničemu problem, jednsotavno gruba meganika sajle, sajla zapinje u božiru i onda kada se dovoljno napne naglo se zavrti i tako dobiješ efekt da ti kazaljka poskakuje, ali to je sve normačlno za bilo koji obrtomjer ili brzinomjer koji radi na principu sajle, znači da nije elektronski. Toga se nemožeš i nećeš riješiti, ali možeš ublažiti efekt titraja, tako da pogledaš da ti nije bužir negdje jako i nepravilna presavijen, tako da skineš sajlu i dobro je podmažeš, tako da sa druge strane počen curit ulje, eto to ti je jedina mogućnost da malo ublažiš te titraja,a li oni će uvijek biti prisutni, a zašno ne baš živahno dijeluje kada tako kretaji "poskakuju" a ne da se kazaljka onako mrtvo hladno drži svoje putanje :wink:
niža, niža, graba, plot pa hiža

Avatar
darx
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1950
Pridružen/a: sub kol 29, 2009 9:46 pm

Post Postao/la darx » uto sij 19, 2010 9:12 am

e hvala Ante, ma nije mi neki bed sto tak poskakuje, sam mislio sam da je problem u satu, puno hvala, ipak podmazat ću saele da budu mal dugovječnije a i da nema titranja!
prodajem komp!

zeto
Ugledni forumas
Postovi: 490
Pridružen/a: sri ožu 18, 2009 2:44 pm
Lokacija: okolica Osijeka

Post Postao/la zeto » uto sij 19, 2010 10:20 am

ako je to problem, onda se bužir i sajla naprave novi, kod nekog tko to kvalitetno radi i problema nema.......pogledaj malo veće motore, koji vrte na sajlu, kako im lijepo rade obrtomjeri......

Avatar
Emza
Ugledni forumas
Postovi: 258
Pridružen/a: ned pro 27, 2009 2:09 am
Lokacija: Pozarevac,Srbija
Kontakt:

Post Postao/la Emza » uto sij 19, 2010 10:29 am

E to se i kod mene desava,nisam znao da je sajla,mislio sam da je nesto ozbilnije,sad cu i ja da je pregledam.

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » uto sij 19, 2010 11:49 am

ma kakvi ljudi to je do izrade sata. ja sam imo sat s plasticnom kazaljkom koja se hladno drzala svoje putanje nije cak ni malo poskakivala. i kak sam moro promjenit sat jer mi je cager puko stavio sam drugi sat s alu kazaljkom a ostala ista sajla. sad mi poskakuje ko lud. cager oce iskocit iz sata. hehe
AUTODIAGNOSTIKA I PODESAVANJE (AUDI,VW,SEAT,SKODA)
POLIRANJE FAROVA
SLAZEM ILI PO POTREBI PROVLACIM NOVU STRUJU NA MOTORIMA
TEL. 0955142224

Avatar
Ante250
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3266
Pridružen/a: pet ožu 21, 2008 6:52 pm
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Post Postao/la Ante250 » uto sij 19, 2010 12:37 pm

nisam napomenuo da je samo radi sajle, naravno zbog grubog mehanizma u satu koji nije precizan i ima razne oscilacije u mejrenjima, samo je takvu manu nemoguće otkloniti, pa nema potrebe o tome pričati, jedina stvar koja se tu može popraviti je ili zamjena sajle novom ili podmazivanje i ispravljanje položaja postojeće, ostalih popravaka nema i nepostoje, jednsotavno gruba istočnonjemačka mehanika i gotovo 8)
niža, niža, graba, plot pa hiža

Avatar
darx
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1950
Pridružen/a: sub kol 29, 2009 9:46 pm

Post Postao/la darx » uto sij 19, 2010 1:49 pm

ma ok, podmazat cu saelu i sta bude, sam sam mislio da nije neki veci problem, il da mi je sat los, vazno da priblizno pokazuje :lol: al probat cu podmazat pa ak ce jos bolje pokazivat super :D
prodajem komp!

Avatar
zweitakt
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1973
Pridružen/a: ned ožu 15, 2009 10:25 am
Lokacija: Karlovac -Zadobarje

Post Postao/la zweitakt » uto sij 19, 2010 2:16 pm

ma uglavnom sve po malo, maloje sat u pitanju sam po sebi, malo dotrajalost i istrošenost materjala, malo vibracije itd..., normalno i sajla. Imam doima jednu novu sajlu i jednu koju sam krpal sam, uglavnom sa ovom novom kazaljka puno manje titra, al ja se id alje vozim na staroj dok ne pukne :wink: i ne dira me to titranje previše

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » uto sij 19, 2010 2:52 pm

To mi se davno u ficekima dogadjalo, samo sam sipao ulje u buzir i stvar se smirila. Vjerujem da ima i drugih razloga, ali buzir mora biti podmazan.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
Ante250
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3266
Pridružen/a: pet ožu 21, 2008 6:52 pm
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Post Postao/la Ante250 » uto sij 19, 2010 5:37 pm

ernesto je napisao/la:To mi se davno u ficekima dogadjalo, samo sam sipao ulje u buzir i stvar se smirila. Vjerujem da ima i drugih razloga, ali buzir mora biti podmazan.
eto ista satvar, to je sve tehnologija tog vremena, bez puno pameti i filozofije, a efikasno i šljaka, nema kaj puknut, samo ak pukne sajla zamjeni se a nisam niakd čuo da se sat sam od sebe sje** tak da ono nije baš na 5. decimalu točno ali ko da je bitno glavno da šljaka :wink:
niža, niža, graba, plot pa hiža

Avatar
Stari lisac
Generalisimus
Postovi: 811
Pridružen/a: čet srp 09, 2009 8:14 pm
Lokacija: Novi Sad

Post Postao/la Stari lisac » sri sij 20, 2010 12:39 am

Samo bih jos dodao, ako je moguce i ima se vremena, valjalo bi prvo sajlu malo oprati benzinom ( uspe se malo benzina u sajlu, pa se sajla vrti dok benzin ne iscuri, pa tako nekoliko puta, jer hoce da se u sajli sakupi prasina. Posle ovog ispiranja sajle - valja sajlu okaciti negde da se dobro iscedi i osusi ( preko noci ), a potom je podmazati retkim uljem .
Dok curi - dobro je - znaci da ima ulja
Mazano ne skripi - kazu stari ljudi
[img]http://s18.rimg.info/48e1877f1704ff812f ... d9.gif[img]

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » sri sij 20, 2010 4:44 pm

i još jedna sitnica , a to je potrošeni pinjon , isrtošenost može i u pravilu je veča u plastičnom kučištu kroz koje prolazi osovina pinjona pa samim tim prenosi nepravilnost u okretanju na samu sajlu . Uz sve ono gore rečeno .
Ovdje je nekad bio potpis!

mz_251
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 42
Pridružen/a: sub tra 03, 2010 9:07 pm

Post Postao/la mz_251 » ned svi 23, 2010 2:25 pm

pozdrav kolegee forumaši... meni je na mom ETZ-u 251 stal obrtaj sat ..sta bi moglo bit? jednostavno je u voznji samo pal na nulu..pomagajte..

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » ned svi 23, 2010 2:33 pm

90% vjerovatnosti da ti je pukla sajla. Onih 10% je da se pinjon napokon zglodal do kraja...

Odgovori