Kingov problem sa MZ-om

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » pon lip 21, 2010 8:00 am

Sta si sve promijenio od stuje?
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

KingBG
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 25
Pridružen/a: uto sij 05, 2010 6:47 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post Postao/la KingBG » pon lip 21, 2010 8:17 am

Od struje promenio:
1. Platinsku dugmad
2. Kondezator
3. Svećica
4. Privremeno stavio regler koji ne znam da ispitam da li je ispravan.U svakom slučaju i posle promene reglera napon varira i ima tikove i preko 20V (kao i sa mojim starim).
Razumem što piju alkokol,razumem što se i drogiraju ali što bre sede na 'ladan beton to nikako ne razumem !!!

Avatar
zweitakt
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1973
Pridružen/a: ned ožu 15, 2009 10:25 am
Lokacija: Karlovac -Zadobarje

Post Postao/la zweitakt » pon lip 21, 2010 10:39 am

stavi novi regler,a do tada se nemoj vozit, jer ako motor toliko puni , pregoroit če ti sve živo

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » pon lip 21, 2010 12:11 pm

puj i motoru. probaj s analognim unimerom izmjeriti struju punjenja. s digitalnim ja nisam uspio ni sa ispravnim reglerom. isto tako skace. ja bi reko da se tebi u auspuhu nesto pomjerilo i zacepilo ispuh. hajd se ti odi provozaj i povedi nekog da se vozi s tobom, nekog spretnog, ili mozes i sam na sirokoj praznoj cesti. i nek taj (ili ti) poslusa dali zrak susti iz auspuha, onako ššššš kad odvnes gas. ja sam imo taj problem. doduse ne izrazen ko tvoj. ali sam ga imo. moj je tesko vukao petu je jedva razvrtavao. i nagnio sam se nazad bez kacige i slusam kad auspuh susti. nista skinem ga, zicom procackam i spalim i motor ide ko metak. uglavnom ako ti svjetla rade konstantno i ne puca ti iz auspuha i ne prazni ti akumulator onda nevjerujem da je struja u pitanju. probaj s auspuhom. da ti se nije nesto otkacilo i zacepilo puteve. ili jos bolje zameni se s nekim za auspuh samo za probu. mislim da je do auspuha. bez obzira sto se on u leru moze razvrtit
AUTODIAGNOSTIKA I PODESAVANJE (AUDI,VW,SEAT,SKODA)
POLIRANJE FAROVA
SLAZEM ILI PO POTREBI PROVLACIM NOVU STRUJU NA MOTORIMA
TEL. 0955142224

Avatar
snjego11
Ugledni forumas
Postovi: 325
Pridružen/a: pon svi 24, 2010 6:53 pm
Lokacija: varazdin

Post Postao/la snjego11 » pon lip 21, 2010 12:37 pm

Da nije kak kaze ernesto nest krivo u masini pa stavra otpor izvadi svecku probaj u svakoj brzini i toj 4 i 5 kak se kotac vrti stavis na nogaru i vrtis. Provjeri auspuh da nije neka tvornicka greska nema veze kaj je novi i poglej kaj je s frgazerom da ti nije mozda klipic zastekal od coka ili tak nekaj :D
mz je zakon

KingBG
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 25
Pridružen/a: uto sij 05, 2010 6:47 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post Postao/la KingBG » sri lip 23, 2010 7:08 am

snjego11 je napisao/la:Da nije kak kaze ernesto nest krivo u masini pa stavra otpor izvadi svecku probaj u svakoj brzini i toj 4 i 5 kak se kotac vrti stavis na nogaru i vrtis. Provjeri auspuh da nije neka tvornicka greska nema veze kaj je novi i poglej kaj je s frgazerom da ti nije mozda klipic zastekal od coka ili tak nekaj :D
Klipić čoka nije,provereno.Auspuh i meni "miriše" da je glavni uzročnik problema.Moram prvo,za svaki slučaj,da proverim struju.Nažalost,majstor električar trenutno je ukočen (kao i ja).Cenim da od kontrole struje neće ništa biti do ponedeljka.Posle krećem sa aupuhom.Promeniću bobinu obavezno (ona je od "nečeg"-od MZ-a sigurno nije)i onda će situacija biti jasnija.
Razumem što piju alkokol,razumem što se i drogiraju ali što bre sede na 'ladan beton to nikako ne razumem !!!

KingBG
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 25
Pridružen/a: uto sij 05, 2010 6:47 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post Postao/la KingBG » sri lip 23, 2010 7:09 am

Hvala na savetima.Javljam kad uradim nešto konkretno.
Pozdrav
Razumem što piju alkokol,razumem što se i drogiraju ali što bre sede na 'ladan beton to nikako ne razumem !!!

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » sri lip 23, 2010 5:13 pm

Jbg, King, tek sad vidim temu

Gle, trebalo bi krenuti sistemom eliminacije, dakle, platine su ok, kond je ok, četkice su ok, regler treba dereglirati, provjeriti kontakte na dinamu, provjeriti kontakte na regleru, otvori lampu i pregledaj sve kontakte unutar nje

Nadalje, ako sumnjaš na auspuh, brate, ključ 13 i skidaj ga dolje, to nije umjetnost, ostavi samo granu i probaj vozit, iako, ne bi se on u leru vrtio da je auspuh zaštopan
kakvo ti je gorivo i filter goriva u rezervaru, imaš li dovoljan protok?

skini filter zrajka i provjeri da se u kanalu nije nagruvalo smeća, pa usput izlupkaj i filter

ako se bobina grije to upućuje na elektro kvar

Inače, kad je motor pod kontaktom bobina se grije sve dok se motor ne upali, kod tebe očito nešto vezano uz taj sklop ne štima čim se bobina i dalje grije
nemoj tako vozit, puknut će bobina i onda ćao vožnja..

KingBG
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 25
Pridružen/a: uto sij 05, 2010 6:47 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post Postao/la KingBG » sri lip 30, 2010 6:18 am

Evo,juče uspeo da usaglasim vreme sa električarem.MZ na "kanal" i provera redom.Regler puni kao pravi,nema tikova nema oscilacija (sem kad se upale svi potrošači).Akumulator OK,zatim diodna ploča OK i tako redom.Svaki kontakt sumnjiv promenjen,malo je masa bila labava.Svi podatci ukazuju da nije struja.Napominjem da je ovoga puta struja merena i ispitivana analognim (dobrim) unimerom.Malo razočaran,jer sam tu očekivao da se nalazi problem.U zlo doba na pamet pade AUSPUH.Savete na tu temu dobio i ajd da probam.Otšarafio malo holender na cilindru,motor prćka ali poteže,vuče.Krajnja brzina oko 100 km/h,nisam ni imao gde da probam za više.Imam utisak da bi na dužem pravcu uspeo da naguram još nekih 20km.Auspuh je nov (prešao oko 500 km).Sad šta raditi s njim? Stari je nestao po "nabavnoj" ceni,tako da nazad povratka nema.
Razumem što piju alkokol,razumem što se i drogiraju ali što bre sede na 'ladan beton to nikako ne razumem !!!

KingBG
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 25
Pridružen/a: uto sij 05, 2010 6:47 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post Postao/la KingBG » sri lip 30, 2010 6:21 am

P.S. Bobina i dalje se greje,ali on sad ipak ide.Ne sjajno ali...Kao da je juče nešto se produvalo.Sad je sve na svome mestu i on solidno radi i povlači (do 80km/h). :( :( :(
Razumem što piju alkokol,razumem što se i drogiraju ali što bre sede na 'ladan beton to nikako ne razumem !!!

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » sri lip 30, 2010 10:28 am

jedino da odrezes auspuh na kraju kod upresanog poklopca i tamo rijesis problem i zavaris ponovo. estetski nije ljepo al jbg
AUTODIAGNOSTIKA I PODESAVANJE (AUDI,VW,SEAT,SKODA)
POLIRANJE FAROVA
SLAZEM ILI PO POTREBI PROVLACIM NOVU STRUJU NA MOTORIMA
TEL. 0955142224

KingBG
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 25
Pridružen/a: uto sij 05, 2010 6:47 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post Postao/la KingBG » pon srp 05, 2010 9:06 pm

Problem sa vučenjem je konačno rešen.Auspuh je bio začepljen.Probušena rupa i sad ideeee.Nije baš lepo za čuti,ali nešto se moralo žrtvovati.Najtužnije je to što je taj auspuh "star" 1000 km.
Sad treba ponovo rešiti još izbacivanje iz treće brzine.To je odrađeno,odnosno stavljeni su novi zupčanik treće brzine kao i birač treće.Sve je to radilo kao po loju nekih 200 km,a onda ponovo isto.Majstor kaže da je u pitanju kvalitet delova iz mađarske.Problem bi bio rešen jednim polovnim ali dobrim menjačem ili originalnom trećom i biračem isto.Da li kod Vas ima tih delova i po kojoj ceni?Ima li možda neka dodatna majstorska caka?
Hvala unapred.
Razumem što piju alkokol,razumem što se i drogiraju ali što bre sede na 'ladan beton to nikako ne razumem !!!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » pon srp 05, 2010 9:13 pm

Na zalost i kod nas je Madjarska izvor. Jeli li razmisljao o dijelovima iz Njemacke preko net-a?
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

KingBG
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 25
Pridružen/a: uto sij 05, 2010 6:47 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post Postao/la KingBG » pon srp 05, 2010 9:25 pm

Rado bi išao i u tu priču,jer ovo je ipak važan deo koji me muči.Poduže.
Ako imaš neki link,prosledi mi molim te.
Mislio sam da je kod Vas situacija nešto bolja.
Razumem što piju alkokol,razumem što se i drogiraju ali što bre sede na 'ladan beton to nikako ne razumem !!!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » pon srp 05, 2010 9:49 pm

To ti je uvijek tako, uvijek se cini da je kod susjeda trava zelenija :lol: . Vidis, ja sam mislio da se kod vas jos nadje dijelova po ducanima.

Popis imas ovdje u rubrici servisi/trgovine
http://www.starikotaci.hr/forummz/viewtopic.php?t=1254

Ja sam uzimao od GuSi Motorradteile fur: MZ, MuZ, Simson, AWO, Stoye, IWL, EMW.
http://www.ddr2rad.de
http://www.mzsimson.de/
a znam da su decki uzimali i od akf racing i od ddr2rad, adrese imas u tom adresaru.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Odgovori