Evo me opet sa jednim problemom...

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » sub srp 24, 2010 8:04 am

Da dečki su ti sve rekli može struje , a kad kažem struja to je onda doslovno . pregled svih kontakata , pregled ispravnosti reglera, i naravno same centrale za proizvodnju struje . Na početku sam stekao dojam da se radi o vodi u karburatoru jer si rekao da ti ne radi kako treba , a to je voda i talog koja se od trešnje doslovno kreče po dizni odnosno svim vitaalnim dijelovima u karburatoru . I kada pregledas štruju svakako otvori karburator dobro ga operi i ispuši . Naravno i provjeri dimenzije koje se moraju zadovoljiri da motor bez prijekorno radi .

Moje mišljenje je uvijek tako opširno kd otklanjam dilemu kvara jer mi iskustvo govori da struja i gorivo mogu pokazivati identične , ali baš identične simptome kvara .
Ovdje je nekad bio potpis!

mz_251
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 42
Pridružen/a: sub tra 03, 2010 9:07 pm

Post Postao/la mz_251 » sub srp 24, 2010 9:28 am

ja imam identican problem... ali nazalost jucer dok sam ga vozil mi se ugasil i nece vise upaliti.l.. Uopce nije vukao u 5 sam se vozio jedva 70 km/h sta bi tu moglo biti? Kontakta ima.. svjecica daje struju.

Avatar
dado__
Pripravnik foruma
Postovi: 55
Pridružen/a: uto lip 23, 2009 1:00 pm
Lokacija: Busovaèa BIH

Post Postao/la dado__ » sub srp 24, 2010 11:09 am

Eh ovaj motor uopce tvornicki nema nema regler. Ziva elektronika je u njemu i kod majstora sam bio sva struja je crkla, od rotora, pa na dalje, tako da cu ubaciti uskoro sve novo klasicnu struju ne elektornsku. Dovoljno me zezala. :S

mz_251
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 42
Pridružen/a: sub tra 03, 2010 9:07 pm

Post Postao/la mz_251 » sub srp 24, 2010 11:44 am

Pomozite... neznam sta da vise radin :?

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » sub srp 24, 2010 11:50 am

postelaj paljenje, ocisti auspuh, i ocisti karburator. a i ako ti se da proviri kroz auspuh u kakom ti je stanju klip. da ne fali koja karika. i onda mora da ide
AUTODIAGNOSTIKA I PODESAVANJE (AUDI,VW,SEAT,SKODA)
POLIRANJE FAROVA
SLAZEM ILI PO POTREBI PROVLACIM NOVU STRUJU NA MOTORIMA
TEL. 0955142224

mz_251
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 42
Pridružen/a: sub tra 03, 2010 9:07 pm

Post Postao/la mz_251 » sub srp 24, 2010 12:26 pm

RAZZOR je napisao/la:postelaj paljenje, ocisti auspuh, i ocisti karburator. a i ako ti se da proviri kroz auspuh u kakom ti je stanju klip. da ne fali koja karika. i onda mora da ide
Jel bi moglo bit to sto sam ulio ulje.. za skutere i mopede znaci dvotaktol za skutere i mopede? .. onaj zuti? motor ima 52000 km ..

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » sub srp 24, 2010 3:24 pm

nevjerujem. to ulje je ok. osim ako nisi pretjero s njim a i dimio bi jako da si pretjero
AUTODIAGNOSTIKA I PODESAVANJE (AUDI,VW,SEAT,SKODA)
POLIRANJE FAROVA
SLAZEM ILI PO POTREBI PROVLACIM NOVU STRUJU NA MOTORIMA
TEL. 0955142224

Odgovori