Puž za kolimetar sat-problem

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Odgovori
Avatar
goran-og
Forumski maher
Postovi: 127
Pridružen/a: uto tra 05, 2011 9:01 pm

Puž za kolimetar sat-problem

Post Postao/la goran-og » čet tra 21, 2011 9:04 pm

Ovako: kupljen je novi bakelit za lanac,i polovan pinjon za km sat. Zupčanik kaj se nalazi na lančaniku sam imal od prije. Problem je slijedeči:kad se sve složi i kad na kraju stavljam pinjon u bakelit napinje ga i neide do kraja (da mogu stavit onaj M6 šarafić). Po mom mišljenju nije dobar odnos između pinjona i zupčanika sa lančanika. Dali netko zna točan broj zubaca jednog i drugog?? Vidim da postoje tri veličine zupčanika koji ide na zvijezdu?? To je sve za felgu 18" na etz 250.

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » čet tra 21, 2011 9:14 pm

dobar čekićak i da vidis kako ide do kraja. i mora se lagano okretat. jer inače ispuca ga van i mozes bacit bakeit.
AUTODIAGNOSTIKA I PODESAVANJE (AUDI,VW,SEAT,SKODA)
POLIRANJE FAROVA
SLAZEM ILI PO POTREBI PROVLACIM NOVU STRUJU NA MOTORIMA
TEL. 0955142224

Avatar
goran-og
Forumski maher
Postovi: 127
Pridružen/a: uto tra 05, 2011 9:01 pm

Post Postao/la goran-og » sri tra 27, 2011 1:37 pm

Pa neide-gura ga u stranu kao da je zupčanik na zvijezdi sa previše zuba. Ili je bakelit od nekog drugog modela(recimo od ts-a)?? Dali netko zna ili mi može prebrojit na svom mz-u koliko treba bit zuba na pinjonu i na zupčaniku sa zvijezde?? To je za ETZ 250

Avatar
Stari lisac
Generalisimus
Postovi: 811
Pridružen/a: čet srp 09, 2009 8:14 pm
Lokacija: Novi Sad

Post Postao/la Stari lisac » sri tra 27, 2011 10:43 pm

ETZ 250 i ETZ 251 imaju razlicite pinjone . Etz 250 ima tocak od 18 coli, a ETZ 251 ima tocak od 16 coli, pa zbog toga. Takodje se razlikuju i pinjoni od ostalih modela i kubikaza ( ES, TS, 150 - 250 ). Verovatno da imas zupcanik na tocku od jednog modela, a zupcanik u bakelitu od drugog. Takodje je moguce da ti je i bakelitni stitnik los, jer ih danas pravi mala privreda. Ja od dobavljaca imam tri vrste bakelita za ETZ ( nemacki, Madjarski i valjda Poljski il ceski. Nemacki je najskuplji i sa njim obicno nema problema pri ugradnji, dok sa ova druga dva uvek nesto ne stima. Trebalo bi da imam negde zapisan broj zubaca za ETZ modele. potrazicu, pa cu javiti .
Dok curi - dobro je - znaci da ima ulja
Mazano ne skripi - kazu stari ljudi
[img]http://s18.rimg.info/48e1877f1704ff812f ... d9.gif[img]

Odgovori