Kupnja MZ-a

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

tomomoto1
Povremeni posjetitelj
Postovi: 24
Pridružen/a: čet lis 13, 2011 8:03 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la tomomoto1 » pet lis 14, 2011 1:45 pm

Mirko je napisao/la:na forumu imaš sve od A do Ž kaj se tiće MZ i svega ostalog trebaš samo strpljivo proučiti cijeli forum i sve češ znati o MZ ali doslovno SVE :lol:
Lajkam :wink:

Avatar
zweitakt
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1973
Pridružen/a: ned ožu 15, 2009 10:25 am
Lokacija: Karlovac -Zadobarje

Post Postao/la zweitakt » pet lis 14, 2011 5:50 pm

kad su se svi raspisali bum ti i ja nekaj rekal...kad kupiš prvog mz-a, htjel buš ih još, bar je tak kod mene, a i kod večine članova foruma, sad koji je bolji, to je stvarno teško pitanje jer svatko ima neki svoj ukus i svakom se neki drugi detalj kod nekog modela sviđa, ja recimo imam etz 150 i 251, 251 mi je bolji jer imam dobrih 100kg, ali ni 150tka ne zaostaje puno... uglavnom bitno ti je da kupiš dobar stroj, odnosno da te netko ne oženi. najsigurnija metoda ti kak i ernesto veli, kupiš nešto kaj bi se dalo složit, kaj u pravilu košta nekih 200-300€ i to sve presložiš , a kaj se tiće podrške s foruma stvarno kak ekipa veli ovdje nađeš odgovore na puno pitanja.

tomomoto1
Povremeni posjetitelj
Postovi: 24
Pridružen/a: čet lis 13, 2011 8:03 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la tomomoto1 » pet lis 14, 2011 7:08 pm

Sada sam stupio u kontakt s vlasnikom ovog oglasa

http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/ ... as-3091418

i tako malo kroz razgovor kaže mi tip da ima nekih problema kod prebacivanja brzina, iz druge u treću. Vidio sam tu na forumu da je to inače boljka 251 modela ili je to isti vrag stvarno ne znam. Kaj se zapravo događa, kaj odlazi kvragu kada se to počne događati, kako se dugo još s tim može voziti, kao što rekoh bitno mi je da izdrži do proljeća a onda bih ga rastavio do detalaj i ponovo čitavog sastavio kako bog zapovijeda :-))

Jel se taj kvar brzo da popraviti, koje dijelove treba promijeniti.....

U oglasu tip nije stavio sliku pa mi je poslao mms na mobitel, budem je sada prebacio s mobitela na komp pa je stavim....žena mi baš sada kvragu priča na mom mobitelu pa ne mogu odmah :-((

Sutra je rekao da će motor poslikati s fotićem i da će mi slike poslati na mail....ovako mi se motor čini na prvu ok, ali budemo vidjeli....

Jasno probao bih spustiti još cijenu, znate kako to već ide, hehe....

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » pet lis 14, 2011 7:13 pm

Mnogoooooooooo je 500e ako ima bilo kakav kvar!!!!! treb da bude u vozno perfektnom stanju za 500e.. :wink: predlazem da ne zuris!! tako sam ja kupio mog za 450 sa malim kvarom menjaca koji me kostao 250e.. :roll: (vukli traktorom da upale motor i polomili pola menjaca) :wink:

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » pet lis 14, 2011 7:15 pm

inace taj kvar sa trecom brzinom obicno biva zbog dotrajale viljuske menjaca broj. 010 a kod 251 modela viljuske i uklopnog zupcanika(losiji materijal) :wink: Sve ukupno 10-12e viljuska i 20-25e zupcanik, i tvoj ceo dan posla oko slapanja i rasklapanja masine.. :wink:

tomomoto1
Povremeni posjetitelj
Postovi: 24
Pridružen/a: čet lis 13, 2011 8:03 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la tomomoto1 » pet lis 14, 2011 7:53 pm

Znači tako, istina i meni je palo raspoloženje kada sam čuo da ima problem, ali sam pomislio eventualno mu mogu ponuditi 200 eura,ali kako kažeš nema žurbe, to je uvijek mudra odluka. Jednom sam tako dobro popušio kod kupnje jednog motora i to samo zato kaj sam se zaletio, ali svaka se škola plaća....
Ne kažem da više nikada ne budem popušio, ali se nadam da ne tako brzo :-)

Budem vidio kaj veli onaj varaždinec u vezi onog apšisanog....


Evo slike tog s kvarom:

slika

Uploaded with ImageShack.us

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » pet lis 14, 2011 10:35 pm

solidno!! ali ipak 300e je sasvim ok cena ako ima kvar sa menjacem, jer kad otvoris masinu ko zna sta ce jos da ispadne.. :wink:

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » pet lis 14, 2011 10:38 pm

ovako se to prodaje kod nas..... http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/m ... las-31336/ das 200 i miran... nisi ni mnogo dao da zalis a i on zadovoljan uzeo koliko je trazio... :wink:

tomomoto1
Povremeni posjetitelj
Postovi: 24
Pridružen/a: čet lis 13, 2011 8:03 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la tomomoto1 » pet lis 14, 2011 10:46 pm

ShumiZmajcek je napisao/la:ovako se to prodaje kod nas..... http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/m ... las-31336/ das 200 i miran... nisi ni mnogo dao da zalis a i on zadovoljan uzeo koliko je trazio... :wink:

Hehe, super :-))

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » pet lis 14, 2011 10:49 pm

tomomoto1 je napisao/la:
ShumiZmajcek je napisao/la:ovako se to prodaje kod nas..... http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/m ... las-31336/ das 200 i miran... nisi ni mnogo dao da zalis a i on zadovoljan uzeo koliko je trazio... :wink:

Hehe, super :-))
trazi ti oglase ipod 400e.. je ovi sto vicu sipas i vozi uvek velike cene naprave i posle trte mrte kad se pokvari posle 200km....

Ovaj crveni je ok, mislim da ga ima ovde na forumu...

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » pet lis 14, 2011 10:50 pm

http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/ ... as-3076590

Na ovog sam crvenog mislio!! :D ima ga u garazi clanova.. ;)

tomomoto1
Povremeni posjetitelj
Postovi: 24
Pridružen/a: čet lis 13, 2011 8:03 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la tomomoto1 » sub lis 15, 2011 12:15 am

ShumiZmajcek je napisao/la:http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/ ... as-3076590

Na ovog sam crvenog mislio!! :D ima ga u garazi clanova.. ;)
E da to je taj apšisali kojeg smo već spominjali, zvao sam danas dečka, vlasnika tog motora i nemam pojma kaj da mislim, kaže kako je na motoru sve ispravno, tj. lijevi žmigavac je strgan, tako on kaže, za sve ostalo je kaže ok....
BUdem ga jedan dan kada ulovim vremena išao pogledati pa ću znati....

Nisam još pogledao za ovaj u garaži članova, ali jel ima nešto kaj bih trebao znati, neki koristan podatak....

Ima još jedan koji mi je zapeo za oko, 1. vlasnik, na slici mi izgleda ok a ni lova nije pretjerana...

http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/ ... as-3563823
Jel je 150 tica puno slabija od 250 tice, mislim jel se dosta osjeti razlika u vožnji, sada mislim samo na snagu, na ostale karakteristike znam, tj. već sam pročitao ovdje na forumu...

Avatar
emmezeta
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1200
Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 7:50 am
Lokacija: Ajdovscina

Post Postao/la emmezeta » sub lis 15, 2011 7:43 am

Meni je isto zapeo taj apslesani. I ja nekako preferiram starije modele. Ovaj izgleda originalan i kompletan. Ako se nesto kobno ne krije unutra to je dobar nakup a i cijena pristupacna. Rizik uvijek postoji. A ovaj drugi mali ETZ zna biti isto ok. Frend je sa takvim lani isao na MZ skup iz Ajdovscine u Vojvodinu bez problema. U ekipi su bili jos TS 250 i ETZ 251. Je ih malo usporavao ali sve u svemu nije bilo problema.

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sub lis 15, 2011 8:54 am

Ni ja se ne mogu sjetiti u kojoj garazi smo pricali o njemu. Kada sam prvi puta otvorio sliku, pomislio sam da smo vec o njemu pricali, ali onda sam se sjetio da smo pricali o onome koji ima naprjed bubanj. Za ovog se ne mogu sjetiti teme. Zna li tko link gdje je bilo govora o ovome?
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » sub lis 15, 2011 8:59 am


Odgovori