zatrzavanje/ljuljanje

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Avatar
zweitakt
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1973
Pridružen/a: ned ožu 15, 2009 10:25 am
Lokacija: Karlovac -Zadobarje

zatrzavanje/ljuljanje

Post Postao/la zweitakt » sub lip 23, 2012 11:53 am

evo mene sa problemom, paljenje je naštelano po ps-u, fergazer isto tak, motor super drži ler, povlači iz mjesta dobro ( bez one rupe do 3000,kaj često zna bit na 250tki), ali kad pustim gas, a vozim se recimo između 3 i 4 tisuče okretaja, počne zatrzavat i lagano ljujat se, kad opet dam gas, sve o.k., kaj bi to bilo sad..., brine me to da nisu možda ležaji radilice ak je ovo drugo sve dobro?

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » sub lip 23, 2012 12:18 pm

Meni je to prisutno na gotovo svakom 250 MZ motoru...skoro na svakom do sada....dok ETZ 150 mi toga uopce nikad nije imao, ono kad pustis gas kao da je ugasen klizi...

Jedan frend mi je reko da je to trzanje kada pustis gas rijesio tako da je promjenio karburator, on je stavio potpuno novi karburator i kaze da je to trzanje nestalo potpuno...
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
zweitakt
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1973
Pridružen/a: ned ožu 15, 2009 10:25 am
Lokacija: Karlovac -Zadobarje

Post Postao/la zweitakt » sub lip 23, 2012 1:45 pm

PALE je napisao/la:Meni je to prisutno na gotovo svakom 250 MZ motoru...skoro na svakom do sada....dok ETZ 150 mi toga uopce nikad nije imao, ono kad pustis gas kao da je ugasen klizi...

Jedan frend mi je reko da je to trzanje kada pustis gas rijesio tako da je promjenio karburator, on je stavio potpuno novi karburator i kaze da je to trzanje nestalo potpuno...

Avatar
zweitakt
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1973
Pridružen/a: ned ožu 15, 2009 10:25 am
Lokacija: Karlovac -Zadobarje

Post Postao/la zweitakt » sub lip 23, 2012 1:45 pm

tak je meni prije radil

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » sub lip 23, 2012 9:45 pm

i meni sa platinama radio tako kao vama 150ke.. :wink: inace to je normalno za 250ku...

trza cim napuni dovoljno bezniza da napravi "lepu" eksploziju..

E tek da znate kao MZ 300 trza... ali ideeeeeeeeeeeeeeeeeeeee au.. nemogu da verujem! :twisted: :twisted:

Avatar
Tomo4897
Ugledni forumas
Postovi: 267
Pridružen/a: ned svi 03, 2009 10:47 pm
Lokacija: Budin¹èina

Post Postao/la Tomo4897 » ned lip 24, 2012 1:56 pm

Novi fergazer rjesava stvar . Ali moći je to rjesiti elektrolizom .
Samo neznam gdje bi to napravil. To imaju veci servisi automobila (za čiščenje dizne ) ili mogu imati servisi koji popravljaju manje strojeve (flakserice , motorke i takve stvari ) .
Problem je kaj nemres očistiti fergazer iglom na nekim mjestima.
Kao i ovo govno od goriva kaj imamo . Nema vise olova u njemu , a olovo stiti cijelu masinu dodatno i pogotovo fergazer. Sad se vecinom samo naslage skupe koje je tesko cisti .
SAME POMALU I GAS :)slika
! Ko ne maže,Taj ne vozi !

Avatar
jpavlek
Generalisimus
Postovi: 898
Pridružen/a: sub sij 17, 2009 7:36 pm
Lokacija: ogulin

Post Postao/la jpavlek » ned lip 24, 2012 8:37 pm

sto se tice ciscenja karburatora ja sam svog cistio sa kiselinom odlicno cisti...sve smece sto se nakupilo pojede i karb i dize ciste kao nove...
bla bla bl a

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » ned lip 24, 2012 9:13 pm

i prosiri kanale.. :lol: :wink: (sona kiselina) :wink:

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » ned lip 24, 2012 9:30 pm

Pa sto ti je problem procistit emzin karburator, pa nije da ima neke cudne kanale ili bome malene dizne, za krupne mrvice mozes sve ocistit fizicki za zicama i sl. stvarima a sitnije stvari propuses na kompresor na zrak i ode sve!

Mislim da bi jos jedno rijesenje ovog trzanja bilo da se ugrade usisne lamele (reed valve) no to je moje samo razmisljanje...
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
zweitakt
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1973
Pridružen/a: ned ožu 15, 2009 10:25 am
Lokacija: Karlovac -Zadobarje

Post Postao/la zweitakt » pon lip 25, 2012 3:05 pm

budem probal opart i ispuhat fergazer, ionak ga moram pregledat detaljno jer se planiram vozit na Pag tamo početkom 7. mj, a karlovac - pag je dobar potez za mz

2Pale, to ti je inače ona mz-a 251 od ervina sa crnim deklovima, inače motor je najprije uzel dellboy, pa ja od njega, sve je bilo super osim kaj sam moral klip zamjenit jer je ili ervin ili vlasnik prije stavil sviječicu sa dugim navojem pa je stopilo čelo :lol:

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » pon lip 25, 2012 3:28 pm

Eh da sam ja tada imao novce kada ga je ervin prodavao nebi niti razmisljao dal da ga kupim...ono je bilo savrseno stanje, a jako dobro poznajem i prvog vlasnika tog motora i znam kako se je odrzavao, stvarno motor za 10!

Daj nemoj mi slucajno proci blizu Rijeke ni ti niti delboy bez da se javite...ali ozbiljno stanite ovdje malo pa cemo na cugu neku barem....
BTW mozda se i na pagu sretnemo posto ja cesto znam dole ici...

SRY NA OFF TOPICU 8)
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
zweitakt
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1973
Pridružen/a: ned ožu 15, 2009 10:25 am
Lokacija: Karlovac -Zadobarje

Post Postao/la zweitakt » sri lip 27, 2012 6:03 pm

evo danas problem riješen, ispal je bil šeraf od nosača auspuha na spoju sa granom, pa se auspuh malo odvojil i tu je puštalo malo, pa logično nije bil dobar povrat smjese i motor odmah ne radi kak se spada

Avatar
Dejan_22
Ugledni forumas
Postovi: 343
Pridružen/a: ned kol 01, 2010 7:57 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Dejan_22 » sri lip 27, 2012 8:46 pm

hm
zanimljivo, ovaj problem imam i ja

i također mi pušta malo tu dima na spoju između grane i samog topa dok je upaljen

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » sri lip 27, 2012 9:39 pm

Dejan_22 je napisao/la: dok je upaljen
pa zar moze da pusta ako je ugasen? :lol: :lol: :wink: :wink:

Avatar
Svejk
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1715
Pridružen/a: uto srp 06, 2010 10:21 pm
Lokacija: OSIJEK

Post Postao/la Svejk » sri lip 27, 2012 9:50 pm

Sličan problem imam i ja,ali tek u četvrtoj brzini kad je u obrtajima i taman bi ga trebao prebaciti u petu,ako oduzmem gas dolazi do zatrzavanja.Boja svijećice ok,platine 2,7 prije GMT,karburator nov novcat,a problem ostao!
Svaki savjet dobrodošao :?
Tek gurajući tužna lica motor pokraj sebe - shvatim koliko sam se malo prije kretao brzo!

Odgovori