MZ mastif novi motor kuda sa njime!!!

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Odgovori
MZ360
Novi clan
Postovi: 9
Pridružen/a: uto lip 17, 2014 11:20 pm

MZ mastif novi motor kuda sa njime!!!

Post Postao/la MZ360 » sub kol 23, 2014 4:00 pm

Imam novi motor 4000km i sve djelove rame od mastifa ,motor je kao iz tvornice 2004 godina iz mađarije je uglavnom duga priča ,došo je u kutiji iz vana i nju posjedujem. Navodno je kupljen na aukciji od vojske.Ali otom potom.

Pošto nemam čiste papire neznam šta ču sa njim ,ima li ko prjedlog na koji motor bi to stalo ,čuo sam nešto za jamahu i apriliju no čisto sumljam da bi to išlo sa instalacijama gore,ima li ko kakav predlog. Kolika bi bila cijena promjene mašine na cijelu ramu i ima li ovdje mehaničara na forumu koji bi mogo to obavit.

Nov sam na forumu, nabavio sam ramu u međuvremenu od ETZ 250,cijelu sa instalacijama stanje 9.5 od 10 sa papirima 85godina :D

MZ360
Novi clan
Postovi: 9
Pridružen/a: uto lip 17, 2014 11:20 pm

Ima li koga!?

Post Postao/la MZ360 » ned kol 31, 2014 12:51 pm

:D Hitno mi je ,dečki ,sazno sam da je motor stvarno vojnog podrjekla,kupljen na aukciji, nije prošo homologaciju u hr pred 2 godine ,imam papire o podrjeklu ,motora .

Šta sada!!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » ned kol 31, 2014 10:53 pm

Na zalost nitko ovdje pretjerano aktivan nema taj motor, a i njih dvoje - troje koji imaju mislim da se nisu bavili tom problematikom zamjene motora. Tako da ces na zalost morati sam to istraziti.

Vrlo rado bih ti pomogao i sigurno bi i ostali pomogli, ali sumnjam da ovdje netko ima iskustva s tim stvarima.

S druge strane opet ne znam koliko ti se takva preinaka isplati posto ti je potrebno naci odgovarajuci motor/motocikl, od tih odgovarajucih moras naci onaj s papirima, od toga onaj kojem je masina riknula i na kraju kad to sve platis, imas nesto sto ljudi bas rado nece kupiti.

Mozda ti je jednostavnije staviti masinu na ebay, pa mozda netko kupi iz neke zemlje gdje je tih i takvih motora bilo vise.

Nisam ti puno pomogao, ali na zalost neku drugu pomoc ti ne mogu ponuditi, a da bude korisna.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » pon ruj 01, 2014 1:26 am

ili ju ostavi kod sebe. i sacekaj kad budem imo viska love kupim ja za sebe :D
AUTODIAGNOSTIKA I PODESAVANJE (AUDI,VW,SEAT,SKODA)
POLIRANJE FAROVA
SLAZEM ILI PO POTREBI PROVLACIM NOVU STRUJU NA MOTORIMA
TEL. 0955142224

MZ360
Novi clan
Postovi: 9
Pridružen/a: uto lip 17, 2014 11:20 pm

Post Postao/la MZ360 » ned ruj 21, 2014 11:57 pm

ernesto je napisao/la:Na zalost nitko ovdje pretjerano aktivan nema taj motor, a i njih dvoje - troje koji imaju mislim da se nisu bavili tom problematikom zamjene motora. Tako da ces na zalost morati sam to istraziti.

Vrlo rado bih ti pomogao i sigurno bi i ostali pomogli, ali sumnjam da ovdje netko ima iskustva s tim stvarima.

S druge strane opet ne znam koliko ti se takva preinaka isplati posto ti je potrebno naci odgovarajuci motor/motocikl, od tih odgovarajucih moras naci onaj s papirima, od toga onaj kojem je masina riknula i na kraju kad to sve platis, imas nesto sto ljudi bas rado nece kupiti.

Mozda ti je jednostavnije staviti masinu na ebay, pa mozda netko kupi iz neke zemlje gdje je tih i takvih motora bilo vise.

Nisam ti puno pomogao, ali na zalost neku drugu pomoc ti ne mogu ponuditi, a da bude korisna.
Papiri su sređeni ponosni sam vlasnik
motora ,sad još samo homologacija i rega,jeste da je motor malo preveliki
zalogaj za početnika ,660ccm je ipak malo previše ,ali pribavijo sam i sačuvani etz 250 s manjim kvarom ,pa ču slikat da malo pasete he he!!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » pon ruj 22, 2014 12:16 am

I je i nije preveliki, ali svakako je dobro da krenes s manjim motorom.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Odgovori