BOCNE PLASTIKE???

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

BOCNE PLASTIKE???

Post Postao/la PALE » pon stu 03, 2008 10:32 pm

Ewo ovako imam jedno pitanje...prvo neznam dali sam stavio pod dobru temu...al ovako...htio bih stavit neke lijepe bocne plastike da malo moderniziram izgled motora...vidio sam na netu ima nekih jako lijepih primjera pa me zanima dali ima za kupit gotove plastike za emzu ili se tu radi o cistoj kombinaciji raznih dijelova drugih motora??

ewo par primjera takvih plastika::::

slikaslika slika

Avatar
Dodo
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1044
Pridružen/a: uto ruj 23, 2008 6:11 pm
Lokacija: Osijek - Po¾eza

Post Postao/la Dodo » uto stu 04, 2008 1:15 am

Ovaj crveni je jako lijepi. :)
Brm, brm!

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » uto stu 04, 2008 9:12 am

I nebih rekao da se radi o čistoj kombinaciji dijelova drugih motora . Svojevremeno je vlasnicima ETZ-a bilo dostupno naručiti oklop koji je neki pojedinac izrađivao od dvokomponentne plastike . Da bi takav oklop dotjerao da na nešto liči (i ako je bio namjenjem za ETZ ) trebalo se dobro naraditi . Trebalo je sve uskladiti , napraviti nosače i normalno priprema za bojanje .

Danas je to sve malo dostupnije pa bi možda mogao prihvatiti činjenicu da se dade ugraditi neki dio (plastike ) od nekog drugog motora uz preradu .
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
Mali Miha
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1992
Pridružen/a: pon ruj 22, 2008 1:28 pm
Lokacija: PO®EGA

Post Postao/la Mali Miha » uto stu 04, 2008 1:19 pm

neki tip iz trogira je prodavao nesto slicno plastikama od mog emze za nekih 300kn i da kazem ja nemam ni jednog nosaca-sarafa na svom oklopu samo ga nabijem odozgo sam lezi na motoru :wink:
U alkoholu sigurno ima ženskih hormona, jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.

Avatar
Ante250
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3266
Pridružen/a: pet ožu 21, 2008 6:52 pm
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Post Postao/la Ante250 » uto stu 04, 2008 8:28 pm

ne kužim smisao ovih plastika koje prekrivaju samo zadnji dio motora koji ajmo nazvat nekakvim repom,neznam šta se tu ima uljepšat i šta tu ima ružno ali ok :?
niža, niža, graba, plot pa hiža

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » ned lip 07, 2009 11:38 pm

Evo pronasao sam danas slucajno sliku jednog emze sa nekakvim plastikama pa da malo ubacim u ovu temu. Ako netko mozda zna cije je to? i sve mi se vise cini da je rucna izrada.....

slika
slika
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
zweitakt
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1973
Pridružen/a: ned ožu 15, 2009 10:25 am
Lokacija: Karlovac -Zadobarje

Post Postao/la zweitakt » pon lip 08, 2009 12:49 pm

mislim da je ovo baš delano za mz-a, ima jedan lik ovdje mz-a kompletnog u oklopima, pa ga mogu pitat, ak hočeš

Avatar
bo¾o
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1004
Pridružen/a: sri pro 03, 2008 9:23 pm

Post Postao/la bo¾o » pon lip 08, 2009 2:36 pm

čisto stvar ukusa meni i nije nekaj al ko voli neka mu

Avatar
Mali Miha
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1992
Pridružen/a: pon ruj 22, 2008 1:28 pm
Lokacija: PO®EGA

Post Postao/la Mali Miha » pon lip 08, 2009 5:51 pm

a od mojeg kako sam cuo da je neki slovenac izrađivao za tomose emze i jave mislim na ovaj sto mi ide na rezervar i rep a prednja maska i svjetlo je od nekog gpz-a i na svjetlu mi pise made in japan i takvo svjetlo imaju kle-i
U alkoholu sigurno ima ženskih hormona, jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » pon lip 08, 2009 6:00 pm

zweitakt je napisao/la:mislim da je ovo baš delano za mz-a, ima jedan lik ovdje mz-a kompletnog u oklopima, pa ga mogu pitat, ak hočeš
ajde molim te raspitaj se malo i poslikaj ako ikako mozes....
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
Ante250
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3266
Pridružen/a: pet ožu 21, 2008 6:52 pm
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Post Postao/la Ante250 » pon lip 08, 2009 8:32 pm

naravno da je stvar ukusa i ja iznosim svoj ukus, po meni ovo je potpuno narušavanje linije motora i to je još katastrofalno napravljeno, nimalo mi se ne sviđa i potpuno je fulan stil motora u kombinaciji sa plastikama, original izgleda fenomenalno, sve je kombinacija, prekrasno oblikovanih limenih poklopaca koje se lijepo sjaje i crnih dijelova karoserije koji također izgledaju jako dobro, po meni nema se tu kaj sređivati i ovo je bacanje novaca, ali to je moj ukus, a o tome se na raspravlja, pa ko voli nek izvoli :wink:
niža, niža, graba, plot pa hiža

Avatar
JURA
Generalisimus
Postovi: 983
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 12:29 pm
Lokacija:

Post Postao/la JURA » pon lip 08, 2009 8:36 pm

Ante250 je napisao/la:naravno da je stvar ukusa i ja iznosim svoj ukus, po meni ovo je potpuno narušavanje linije motora i to je još katastrofalno napravljeno, nimalo mi se ne sviđa i potpuno je fulan stil motora u kombinaciji sa plastikama, original izgleda fenomenalno, sve je kombinacija, prekrasno oblikovanih limenih poklopaca koje se lijepo sjaje i crnih dijelova karoserije koji također izgledaju jako dobro, po meni nema se tu kaj sređivati i ovo je bacanje novaca, ali to je moj ukus, a o tome se na raspravlja, pa ko voli nek izvoli :wink:
istog sam mišljenja :D
dopodne sarafim, popodne se vozim

Avatar
k@n
Forumski maher
Postovi: 199
Pridružen/a: sub stu 22, 2008 11:20 am
Lokacija: Petrinja

Post Postao/la k@n » sub stu 07, 2009 8:51 am

JA sam malom nećaku prije jedno godinu dana radio oklope za Apn6 :D Uzmes dvokomponemtnu plastiku set ti je oko 80 kuna i udri napravis onak kak se tebi sviđa :) Ili odeš na hrelić nađeš maske koje ti pašu po izgledu za neke male pare pilu u ruke malo plastike i udri :) Bar ce bit unikat a i zabavit ćeš se :)

Avatar
darx
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1950
Pridružen/a: sub kol 29, 2009 9:46 pm

Post Postao/la darx » sub stu 07, 2009 9:03 am

Lijepi su i sa plastikama, al ja preferiram izvorno stanje :wink:
prodajem komp!

Avatar
Stari lisac
Generalisimus
Postovi: 811
Pridružen/a: čet srp 09, 2009 8:14 pm
Lokacija: Novi Sad

Post Postao/la Stari lisac » ned stu 08, 2009 7:38 pm

Svojevremeno je te plastike izradjivala neka radionica u Sloveniji. Prodavani su preko oglasa u Auto magazinu. Prodavane su pod nazivom MF oprema za Jawu i MZ . Ko sto Miha kaze, plastika se samo nabije preko rezervoara, a na zadnjem delu rama se dogradi malo povisen drzac na koji plastika legne . Ova plastika je podnosljiva jer ide preko standardnog rezervoara i lako se skida .
Drugi deo koji je MF radio za Jawu i MZ je bio aerodinamicni oklop, koji je bio takodje radjen prema merama ovih motorcikala, trebalo je samo na ramu dograditi adekvatne drzace za njega. Ovaj oklop je lepo delovao na MZ-u, narocito u kombinaciji sa plastikom preko rezervoara, ali je imao i jednu veliku manu. Naime kad je bio montiran na motor - prakticno je nemoguce doci do paljenja ( platina ) , ili na primer karburatora, tako da je za neke radove oko istih trebalo skidati ceo oklop ( otkacinjati instalaciju fara i zmigavaca ), sto ako treba raditi na putu - jako komplikuje popravku.
Moj prijatelj ovde u N. Sadu poseduje jednu potpuno novu plastiku ( preko rezervoara ), mozda bi je i prodao, pa ako ima zainteresovanih - mogu pitati za cenu. Mogu slikati i slike poslati na e-mail, ovde sam vec pokusavao postaviti neke slike, al mi bas i ne ide od ruke . slika
Dok curi - dobro je - znaci da ima ulja
Mazano ne skripi - kazu stari ljudi
[img]http://s18.rimg.info/48e1877f1704ff812f ... d9.gif[img]

Odgovori