Uredjivanje svojih postova

Avatar
emmezeta
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1200
Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 7:50 am
Lokacija: Ajdovscina

Uredjivanje svojih postova

Post Postao/la emmezeta » uto stu 17, 2009 5:11 pm

Vec sam prije nekog vremena prilikom neke druge teme adminu nabacio pitnje uredjivanja postova koje autor sam posta. Naime na pocetku je svako sam mogao nadopuniti svoj post ili ga popraviti ako je nesto pogresno slozio. Ne znam kada je to dugme "uredi" nestalo ali ponekad mi fali, pogotovo ako nesto na brzinu klofam po tastaturi pa mi stvarcica pobjegne iz glave ili nesto pogresno ukucam. Je li to neko novo pravilo ili... :?:

Avatar
Ante250
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3266
Pridružen/a: pet ožu 21, 2008 6:52 pm
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Post Postao/la Ante250 » uto stu 17, 2009 9:11 pm

tako je ista stvar i mene muči, u cilju lakšeg čitanja i razumjevanja foruma mislim da bi ta opcija trebala biti dostupna unutar nekih par minuta od postavljanja, ovako mnoge greške ostaju ne ispravljene
niža, niža, graba, plot pa hiža

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » uto stu 17, 2009 9:13 pm

Al bar se imamo čemu smijat...

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » uto stu 17, 2009 9:29 pm

Na forumima je to stvar pod normalno . vrlo je korisna stvar da autor može korigirati napisano . Ja sam ZA da nam šef omogući tu opciju editiranja svog posta .

Ajmo šefe sad je red na tebe :lol:
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » uto stu 17, 2009 9:55 pm

i još jedna dopuna uz ova dva dugmića koja imamo "citiraj " i "uredi " bilo bi jako uputno imati jedan mali križiž X , a on znaći izbriši post .

zanima me zašto tvorac posta ima dugmić citiraj jer po meni nikad nitko sebe neće citirati . Citiramo drugoga , ali ako je tako jednostavnije OK .
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » uto stu 17, 2009 10:21 pm

Pricali smo o tome u off-u off-ova, ali nije lose razmisljanje ovako izdvojiti. Posto sam o tome pisao na 17 str off-u off-ova citirati cu sta tamo pise
ernesto je napisao/la:Koliko vidim, svako malo nekome fali opcija "uredi". Na zalost nisam nasao mogucnost da se ta opcija pojavi i da nakon nekog vremena nestane i sada je tako da je nema.

Posto je bila ukinuta zbog razloga koje sam prije naveo (ispravljanje tudjih postova i brisanje vlastitih starih, uslijed cega dolazi do toga da citav post gubi smisao ukoliko se izbrise ili izmijeni neki post unutar teme/razgovora), mislio sam da je dobro da ostane tako da je nema, a krivo poslane postove bi ja izbrisao na upit autora.

Sad, dal biste radje da se opcija vrati pa da postoji opasnost od nekontroliranog brisanja/izmjene postova ili da ostavimo ovako kako je sada pa da ja na upit autora ja nesto izbrisem?
Dakle, tamo su odgovori bili da ostane ovako kako je, ali posto vjerojatno nisu svi vidjeli tamo ovu raspravu, slobodno recite sto mislite o ovome.
Naravno da bih zelio da svi budu zadovoljni, ali isto tako moram paziti da forum bude citak. Ovo su bili moji razlozi za ukidanje opcije, ali ne znaci da se opcija ne moze vratiti.

2Deep:
Na zalost ovo je forum (mislim programski, ne socijalno) koji je relativno ogranicen s odredjenim mogucnostima pa na njemu neke mogucnosti ne mogu postaviti. Postoje profesionalniji forumi koji kostaju preko 150-200 eura, imaju vece mogucnosti, ali upravo ovih dana je jedan jako populatni auto forum presao na taj skuplji, i na zalost promjene su bile za korisnike strasno negativne. Nitko se vise u njemu nije snalazio pa sam ja radje pobornik toga da imamo ovakav jednostavniji forum, ali da se ljudi mogu snaci, bez obzira na to ste neke finese kao sto si rekao "citiraj" ne mozemo mijenati.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » uto stu 17, 2009 10:31 pm

slažem se sa da forum uređuje administrator i moderator , a članovi imaju slobode onoliko koliko administrator može ponuditi kroz forum .

Ok forum je forum i diskusija je uvijek dobro došla .
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » uto stu 17, 2009 10:35 pm

Naravno, treba razgovarati i donjeti rjesenja koja su vecini prihvatljiva, kamo srece da su svima prihvatljiva.
Kazem, ukoliko vecina misli da je bolje vratiti opciju, vratiti cemo je.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
emmezeta
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1200
Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 7:50 am
Lokacija: Ajdovscina

Post Postao/la emmezeta » sri stu 18, 2009 1:50 pm

Pretpostavljao sam da je "uredi" ukinut zbog navedenih razloga. Ako stvarno postoji problem zlouporabe tudjih postova onda sam za ukidanje. Jasno mi je da admin ne moze kontrolirati sve postove pa opet ako to olaksava taj dio posla isto sam za ukidanje.
Inace izgled i konstrukcija ovog foruma mi odgovara. Sam suradjujem i u nekom drugom engleskom forumu koji ima slican ili cak isti izgled i savrseno se snalazim a sto ne bih mogao reci za masu drugih foruma.

Avatar
trip
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1282
Pridružen/a: čet lip 26, 2008 8:37 am
Lokacija: Tre¹njevka

Post Postao/la trip » sri stu 18, 2009 5:20 pm

ja bi da se totalno vrati opcija Uredi..
eventualno brisi i nije tolko potrebna mozda, pogotovo AKO se zbilja moze izbrisati neciji tudji pist u sto ja cisto sumnjam jer forumi zdravorazumski to inace nemaju. niti jedan na kojem sam bila.. eventualno modovi i sl, al to admin dodjeljuje prava..
so..
I don't care if I lose my mind I'm already cursed...

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » sri stu 18, 2009 6:32 pm

Pretpostavljam da sm ja direktan krivac što je opcija promijeni i izbriši nestala s repertoara foruma pa se ovom prilikom ispričavam svekolikom pučanstvu i svim korisnicima foruma, ali... Jasno mi je da Admin ne može pohvatati sve konce i da posdtoje problemi ukoliko se neki post izbriše ili promijeni pa se tako gubi smisao čitavog niza postova koji proizlaze iz originalnog posta no mislim da bi bilo bolje riskirat čak i to nego ostavit stvari ovako, i samom mi se desi da na neki post reagiram preburno, pritisnem pošalji i za tri sekunde ga želim pobrisati ili izmijeniti, nemam tu opciju pa nastane konflikt koji nije trebao nastati. Nadalje, promijeniti tuđi post mogu samo admini i modovi, tu nema straha da će se nešto zakomplicirati s toga ja apeliram da se gumbići vrate...

Avatar
trip
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1282
Pridružen/a: čet lip 26, 2008 8:37 am
Lokacija: Tre¹njevka

Post Postao/la trip » sri stu 18, 2009 7:14 pm

JOOOJ Bix.. mogla sam znati.. :lol:
I don't care if I lose my mind I'm already cursed...

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sri stu 18, 2009 10:11 pm

A ne Bix, nije to nikakve veze imalo s tobom. Konkretno sam naisao na neke postove gdje je sadrzaj promjenjen i samim time ostali postovi su izgubili smisao. Kao da npr. post pocinje opisom nekog motora, a nastavlja se s npr. "pa jesam" ili npr. "pa daaaa, 18 stupnjeva."
S reuge strane u dva-tri slucaja je nesto bilo napisano, vidim da autora nema na forumu, a post se mijenja uz komentar nekog drugog da je on ispravio (bilo je u dobroj namjeri, ali ipak) doticni post.
Znam da nebi trebalo biti mogucnosti ispravljanja tudjih postova, ali nekako se dogodilo.
Evo to je objasnjenje :wink: , a mislim da je u opcem interesu da postovi i forum ostanu citki i logicni pa sam napravio ono sto mi se cinili najbezbolnijim rjesenjem.

Evo, posto neki misle da je bolje vratiti, a neki misle da je dobro da ostane kako je, mozda bi bilo najbolje otvoriti anketu s pitanjem povratka gumba "izmijeni".
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
emmezeta
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1200
Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 7:50 am
Lokacija: Ajdovscina

Post Postao/la emmezeta » sri stu 18, 2009 10:29 pm

Kao sto rekoh, priklanjam se volji admina, anketa sto se mene tice nije potrebna :)

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » čet stu 19, 2009 8:37 pm

Vidio sam na nekim forumima da se prilikom izmjene posta mora upisati razlog izmjene, zanima me da li ova naša sirotica to podržava? Naravno, na tom forumu je sve svemirsko i futurističko i ja tam više ne idem, radije sam tu, pa taman da ne mogao ništa mjenjati ili brisati...

Odgovori