sic

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Odgovori
Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

sic

Post Postao/la PALE » pon ožu 01, 2010 12:56 am

Dakle da cujem vase prijedloge cime da napravim si sic....imam sada neku spuzvu imjesto original spuzve....kupio sam najtvrdu sto se naslo u ducanu al je to katastrofa....nakon mjesec dana voznje ko da ni nema spuzve na metalu sam.....Dal netko zna cime da sipunim sic? ako je spuzva opet potrebna jel trebam trazit neku posebnu spuzvu ili sta da stavim????
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » pon ožu 01, 2010 8:10 am

nadji orginal sic
AUTODIAGNOSTIKA I PODESAVANJE (AUDI,VW,SEAT,SKODA)
POLIRANJE FAROVA
SLAZEM ILI PO POTREBI PROVLACIM NOVU STRUJU NA MOTORIMA
TEL. 0955142224

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » pon ožu 01, 2010 8:43 am

Upravo tako, origonal sic negdje kod nekog tko prodaje rabljene djelove košta između 100 i 300 kuna. Ako ti nije bitno da bude original MZin, a čini mi se da nije, imaš sasvim fin izbor siceva na http://www.tdm-oldmoto.com/moto%20dijelovi.htm

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » pon ožu 01, 2010 10:50 am

Ili nadjes tapetara koji ti na starom okviru napravi novi sic. Jos te pita koju tvrdocu spuzve zelis.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » pon ožu 01, 2010 11:07 am

eh ljudi moji najlakse je dat drugom pare i rec mu napravi....a di je ono sam svoj majstor.....
Sta cu davat nekom pare za drugi sic kad imam original lim i original tapicir i to jos nov nekoristen......samo mi fali spuzva ili neki slican materijal koji se stavlja......
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » pon ožu 01, 2010 11:34 am

Ma sve je to u redu da hoces sam napraviti, ali ako nisi uigran u tapeciranju, mozda bolje da se u to ne upustas. Jednom sam vidio kako to rade i to je prava nauka da prvo dobijes pravu spuzvu namijenjenu sicevima, zatim moras tocno odrediti udubljenje, izbocine itd na spuzvi, a osim toga moras imati i cirkular za to jer bez cirkulara (koji sluzi oblikovanju spuzve za ove namjene) neces dobiti zeljeni oblik.
Pogledaj kako sic izgleda, nije potpuno ravan, a nije ravan s razlogom.

Ma na kraju krajeva nece te ta izrada niti kostati nesto posebno, tim vise sto ti samo spuzva fali.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
Ante250
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3266
Pridružen/a: pet ožu 21, 2008 6:52 pm
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Post Postao/la Ante250 » pon ožu 01, 2010 11:38 am

ernesto je napisao/la:Ma sve je to u redu da hoces sam napraviti, ali ako nisi uigran u tapeciranju, mozda bolje da se u to ne upustas. Jednom sam vidio kako to rade i to je prava nauka da prvo dobijes pravu spuzvu namijenjenu sicevima, zatim moras tocno odrediti udubljenje, izbocine itd na spuzvi, a osim toga moras imati i cirkular za to jer bez cirkulara (koji sluzi oblikovanju spuzve za ove namjene) neces dobiti zeljeni oblik.
Pogledaj kako sic izgleda, nije potpuno ravan, a nije ravan s razlogom.

Ma na kraju krajeva nece te ta izrada niti kostati nesto posebno, tim vise sto ti samo spuzva fali.
pusti neka proba, ja sam za to da sve treba probati, pa makar i ubio nekog, onda se tek vidi da nije to sve tako lagano kako izgleda i zna se cijeniti tuđi rad, i ja sam mislio da je lakiranje goli k.... ali kada sam probo shvatio sam da nije baš tako, ista stvar na masi primjera, samo probaj, radi i budi uporan. čak i onda kada ti en uspie iz prve, pokušaj ponovo, jednom ćeš uspijeti :wink:
niža, niža, graba, plot pa hiža

Avatar
Stari lisac
Generalisimus
Postovi: 811
Pridružen/a: čet srp 09, 2009 8:14 pm
Lokacija: Novi Sad

Post Postao/la Stari lisac » pon ožu 01, 2010 11:42 am

Probaj da nadjes neki drugi sic , od Jawe il neceg slicnog, rasturis ga, izvadis spuzvu iz njega, pa je prilagodis za svoj motor .
Dok curi - dobro je - znaci da ima ulja
Mazano ne skripi - kazu stari ljudi
[img]http://s18.rimg.info/48e1877f1704ff812f ... d9.gif[img]

Odgovori