pitanjce / MZ ovlasteni servis

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Odgovori
Avatar
yomarkinaMZ
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1140
Pridružen/a: sri srp 21, 2010 10:22 am
Lokacija: Kri¾evci

pitanjce / MZ ovlasteni servis

Post Postao/la yomarkinaMZ » sri srp 21, 2010 10:25 am

dali ima u hrvatskoj ovlašteni MZ-ov servis?

Avatar
horex
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2464
Pridružen/a: uto ruj 02, 2008 7:53 am
Lokacija: KT-Ivaniæ Grad - ZG

Post Postao/la horex » sri srp 21, 2010 10:48 am

Ovo sam pronašao za nove MiZe, a za stare naš uvaženi član deep još uvijek ima doma tablu sa natpisom "Ovlašteni MZ servis" :D

Adresa:DRAGE IVANIŠEVIĆA 21
21000 Split
Telefon:021 / 544704
Fax:021 / 544703
Mobitel:091 / 2520013
E-mail:motorin@st.t-com.hr
Djelatnost:Motocikli- servis
slikaslikaslikaslika

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sri srp 21, 2010 11:03 am

Lijepi pozdrav Yomarkina, bilo bi lijepo da za pocetak kazes nesto o sebi, to ce dosta pomoci u nalazenju buducih odgovora :wink:
http://www.starikotaci.hr/forummz/viewtopic.php?t=109

Kao sto Horex kaze, od bivsih servisa su uglavnom ostale samo table, tako da mislim da ces tesko naci servis za stare eMZe, a koji je recentno ovlasten od same tvornice. Vjerojatno i zbog toga sto su dvotaktne eMZe izasle iz proizvodnje poprilicno davno.

Ako te zanima za nove, pretpostavljam (stvarno nisam siguran i samo pretpostavljam) da su servisiranje moguce preuzele firme koje rade agregate tipa Honda ili tako nesto.

Premjestiti cu pitanje u rubriku za opcenita MZ pitanja posto je ova vezana iskljucivo za clanstvo i pitanja iz ove rubrike nisu vidljiva "citaocima" foruma kojima ovo tvoje pitanje moze biti zanimljivo :wink: .
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Re: pitanjce / MZ ovlasteni servis

Post Postao/la deep » sri srp 21, 2010 10:18 pm

yomarkinaMZ je napisao/la:dali ima u hrvatskoj ovlašteni MZ-ov servis?
¸

upravo bi trebalo znati da postoje ovlašteni servisi za MZ i Simsom koji nisu razvrgnuli ugovore sa starim proizvođačem MZ-a .a šro se tiće novih tu treba zaviriti u knjižicu servisnih radionica .I na kraju ništa to više službeno ne postoji, ali se još uvik nađe to su stari servisi kao što je moj .
Zadnja izmjena: deep, dana/u sub srp 24, 2010 8:06 am, ukupno mijenjano 1 put.
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sri srp 21, 2010 10:21 pm

Deep, vrijeme je da ponovno izneses tablu pred radionu :wink: .
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
yomarkinaMZ
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1140
Pridružen/a: sri srp 21, 2010 10:22 am
Lokacija: Kri¾evci

Post Postao/la yomarkinaMZ » sri srp 21, 2010 11:31 pm

hvala puno...
:D

Avatar
horex
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2464
Pridružen/a: uto ruj 02, 2008 7:53 am
Lokacija: KT-Ivaniæ Grad - ZG

Post Postao/la horex » čet srp 22, 2010 9:15 am

Postoje dakako neovlašteni, a to su neprijavljene ili prijavljene radionice koje se bave popravkom dvotatnih motora svih namjena. Takva jedna ima u Ivaniću. Doneseš motor oni sve naprave kaj treba; od popravka mehanike do uređenja limarije. Rade i žbicanje kotača, poliranje samo se treba dosta dugo čekati jer je malo ovakvih radionica, a ova je dobra i nije preskupa.
slikaslikaslikaslika

Avatar
yomarkinaMZ
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1140
Pridružen/a: sri srp 21, 2010 10:22 am
Lokacija: Kri¾evci

Post Postao/la yomarkinaMZ » čet srp 22, 2010 9:37 am

ahaam, okeee, hvala, znači u Ivaniću, hmm...
dobroo :D hvala

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » sub srp 24, 2010 8:09 am

ernesto je napisao/la:Deep, vrijeme je da ponovno izneses tablu pred radionu :wink: .
Hvala prijatelju na savjetu i da znaš da sam i o tome nešto malo razmišljao . Nije smisao života samo sjediti za tipkovnicom , a svijet pokraj tebe prolazi .

Možda se i uhvatim šarafanja ubrzo (pa koliko mi zdravlje dopusti ) .

Biti čete na vrijeme obavješteni .
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sub srp 24, 2010 9:30 pm

Jeeeej, bravo Deep, nisam ja to rekao samo iz zezancije nego i suptilno polunagovarajuci ;) .
Jedino sta onda postoji opasnost da ostanemo uskraceni za vrijedne savjete pa nemoj posao preozbiljno shvatiti :D . Zezam se, ali onda bi mozda bili rijetki od drzava koja ponovno ima ovlastenog servisera, dobro certifikat mozda istekao prije 15-20 godina, ali ipak servis sa uslugom kvalitete koju je preporucala MZ tvornica ;) .

Ma evo, sad zaozbiljno, i da radis samo tu i tamo, ne kao stalni servis, mozda bi ti to s jedne strane bilo dobro rasterecenje i povremena razbibriga, a i nekakav mali izvor prihoda.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » sub srp 24, 2010 9:46 pm

ernesto je napisao/la:Jeeeej, bravo Deep, nisam ja to rekao samo iz zezancije nego i suptilno polunagovarajuci ;) .
Jedino sta onda postoji opasnost da ostanemo uskraceni za vrijedne savjete pa nemoj posao preozbiljno shvatiti :D . Zezam se, ali onda bi mozda bili rijetki od drzava koja ponovno ima ovlastenog servisera, dobro certifikat mozda istekao prije 15-20 godina, ali ipak servis sa uslugom kvalitete koju je preporucala MZ tvornica ;) .

Ma evo, sad zaozbiljno, i da radis samo tu i tamo, ne kao stalni servis, mozda bi ti to s jedne strane bilo dobro rasterecenje i povremena razbibriga, a i nekakav mali izvor prihoda.
slažem se sa tobom u potpunosti . malo moram razmisliti kako i koji su izvori dijelova ( več znam za jedan na našem forumu ) , a ima ih sigurno više i stvarno krenuti sa šarafanjem .

glede cerifikata , pa moju diplomu ovlaštenog servisera nitko nije uzeo ili zatražio nazad u firmu . Imaš servisne knjižice gdje se i moja malenkost nalazi i to novije od 90-tih godina .

razmišljam za početak raditi povremeno i stvarno one koji procjenim da su vrijedni truda. Nebih se više zamarao kojekakvim skalametijama i nakeljenim djelovima svih vrsta vozila pa i tačaka.
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
yomarkinaMZ
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1140
Pridružen/a: sri srp 21, 2010 10:22 am
Lokacija: Kri¾evci

Post Postao/la yomarkinaMZ » sub srp 24, 2010 9:57 pm

a čuj, nebi ti niišta falilo, nebi ti bilo dosadno, dobivao bi pare, radio uslugu, i popravljao motore koje treba gledati sa strahopoštovanjem.....
:D

Odgovori