Jawa trump

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

tomomoto1
Povremeni posjetitelj
Postovi: 24
Pridružen/a: čet lis 13, 2011 8:03 pm
Lokacija: Zagreb

Jawa trump

Post Postao/la tomomoto1 » ned lis 16, 2011 11:14 pm


Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » ned lis 16, 2011 11:41 pm

Ja ti se tu opce nis ne kuzim, ali cini mi se da je to masina kao kod starijih Jawa, a tu koliko znam, zna biti problema oko duplog paljenja, odnosno platina.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » pon lis 17, 2011 6:44 am

ernesto je napisao/la:Ja ti se tu opce nis ne kuzim, ali cini mi se da je to masina kao kod starijih Jawa, a tu koliko znam, zna biti problema oko duplog paljenja, odnosno platina.
mislim da ima elektrosko paljenje.... :roll:

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » pon lis 17, 2011 7:11 am

Je, moguce, ovo je noviji stroj.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

tomomoto1
Povremeni posjetitelj
Postovi: 24
Pridružen/a: čet lis 13, 2011 8:03 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la tomomoto1 » pon lis 17, 2011 9:50 am

Kaj to znači da bi motor trebal biti ok ili....

Avatar
Stari lisac
Generalisimus
Postovi: 811
Pridružen/a: čet srp 09, 2009 8:14 pm
Lokacija: Novi Sad

Post Postao/la Stari lisac » pon lis 17, 2011 10:17 am

Pa moze biti dobar motor, a moze biti i los. To vise zavisi od prethodnog vlasnika i kako ga je odrzavao i vozio. Vidjao sam cehe u grckoj da dolaze sa ovim modelima ( a i sa drugim ) . Mada licno mislim da je cena koja je data u oglasu prevelika.
Evo ti nekoliko slika :

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Dok curi - dobro je - znaci da ima ulja
Mazano ne skripi - kazu stari ljudi
[img]http://s18.rimg.info/48e1877f1704ff812f ... d9.gif[img]

tomomoto1
Povremeni posjetitelj
Postovi: 24
Pridružen/a: čet lis 13, 2011 8:03 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la tomomoto1 » pon lis 17, 2011 10:48 am

I meni se čini cijena malo prevelika, ali ovako kao motor samo za zimu mi se čini skroz ok, jasno ako se svaki čas ne kvari....

Avatar
zbjawa
Visoki uglednik
Postovi: 527
Pridružen/a: pon tra 11, 2011 8:15 pm
Lokacija: Bilje

Post Postao/la zbjawa » uto lis 18, 2011 4:23 pm

Lega, ja imam sličnu Jawu (1995.god.). Kupio sam ju proljetos, napravio s njom više od 1000km i nisam niti jednom štelovao platine (samo prvi put kad sam je dovezao kući). Ova Jawa bi trebala imati elektronsko paljenje i kao što vidiš na slikama ima i posebnu pumpu za ulje (kao kod skutera, u posebnu posudu sipaš ulje, a u rezervar ide samo benzin). Koliko vidim na fotkama, ta Jawa ima i zadnju alu-vilicu, noviju kontakt-bravicu i vjerojatno halogeni far (moja nema). Ako nema puno km i nije padano s nje, ja mislim da vrijedi dosta, a koliko to ti sam procijeni, pa se cjenkaj. Već sam to nekome rekao, ako ti se motor sviđa i imaš love, kupuj.

Avatar
zbjawa
Visoki uglednik
Postovi: 527
Pridružen/a: pon tra 11, 2011 8:15 pm
Lokacija: Bilje

Post Postao/la zbjawa » uto lis 18, 2011 4:26 pm

zbjawa je napisao/la:Lega, ja imam sličnu Jawu (1995.god.). Kupio sam ju proljetos, napravio s njom više od 1000km i nisam niti jednom štelovao platine (samo prvi put kad sam je dovezao kući). Ova Jawa bi trebala imati elektronsko paljenje i kao što vidiš na slikama ima i posebnu pumpu za ulje (kao kod skutera, u posebnu posudu sipaš ulje, a u rezervar ide samo benzin). Koliko vidim na fotkama, ta Jawa ima i zadnju alu-vilicu, noviju kontakt-bravicu i vjerojatno halogeni far (moja nema). Ako nema puno km i nije padano s nje, ja mislim da vrijedi dosta, a koliko to ti sam procijeni, pa se cjenkaj. Već sam to nekome rekao, ako ti se motor sviđa i imaš love, kupuj.
Ajoj, pa slike nisu od te Jawe, moja greška. Možda ova Jawa u prodaji nema posebnu pumpu za ulje (za naše tržište nisu išle Jawe s pumpom za ulje, samo za zapad)

Avatar
Stari lisac
Generalisimus
Postovi: 811
Pridružen/a: čet srp 09, 2009 8:14 pm
Lokacija: Novi Sad

Post Postao/la Stari lisac » uto lis 18, 2011 9:37 pm

Ajoj, pa slike nisu od te Jawe, moja greška. Možda ova Jawa u prodaji nema posebnu pumpu za ulje (za naše tržište nisu išle Jawe s pumpom za ulje, samo za zapad)
Tacno, slike sam ja postavio ( skinute sa neta ). Mada mislim da bi trebalo da je i ova sa oglasa ista. Najbolje da kontaktiras prodavca i pitasd ga i za pumpu za podmazivanje i za elektronsko paljenje ( a mogao bi ti poslati i jos detaljnijih slika ) .
Dok curi - dobro je - znaci da ima ulja
Mazano ne skripi - kazu stari ljudi
[img]http://s18.rimg.info/48e1877f1704ff812f ... d9.gif[img]

domalisice
Ugledni forumas
Postovi: 321
Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 5:49 pm
Lokacija: okolica Vinkovci

Post Postao/la domalisice » uto lis 18, 2011 10:27 pm

u okolici kod mene svi su se žalili na starijim javama na paljenje malo radi jedan cilindar malo dva itd.. ja nemogu reć nisam je nikad imo.. a što se tiće pumpe ulja može i bez toga čak moje mišljenje je da je to bespotrebno samo još jedan problem više.. malo je jednostavnije sipat čisto gorivo i nemoraš mučkati motor kad staviš dvotaktola u rezervar ali mi se mješavina u rezervaru čini sigurnije rješenje nemoraš se mislit el pumpa radi neradi šta da joj se zaštopa ta diznica ili šta li već ima motor zariba napravi dobranu štetu puno mojih bivših školskih kolega su vozali dvotaktne skutere i zacvikavali su crijeva od pumpe i sipali mješavinu baš iz tog razloga da motor ne zariba ako pumpa rikne
Emzo položio :D

tomomoto1
Povremeni posjetitelj
Postovi: 24
Pridružen/a: čet lis 13, 2011 8:03 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la tomomoto1 » sri lis 19, 2011 9:28 pm

Nego sada jedno općenito pitanje, što se tiče mirisa sagorjelog dvotaktola, tj. poslije vožnje jel na vama ostaje (na leđima miris ili smrad kako želite) ispuha. Prije dok sam vozio KMX-a imao sam strahovitih problema s tim, imao je auspuh odmah ispod sica i u vožnji se dim kovitlao i ćitavo vrijem zadržavao iza mojih leđa, da samo znate kako sam stalno smrdio po tome....

Za mz-u mi se čini da nema tih problema pošto auspuh ima dosta niže, ali za ovu jawu tramp baš i nisam siguran, da čujem vaša iskustva....

Na žalost nisam baš nešto pri novcima tako da za sada ništa od jawe, ali ako prodam motor mogao bih si nešto tako priuštiti....

BUdem stavio oglas u drugu temu.

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sri lis 19, 2011 9:42 pm

Meni osobno to mirisi :D :D , pa ne mogu reci da mi smeta, ali koliko god su ljudi pricali da se na jakni i nakon voznje osjeca miris, moram reci da ja to na svojoj jakni ne osjecam (ponekad bih volio da nije tako :D ).

Koji je razlog tome ne znam, mozda je pitanje duzine auspuha, mozda polozaj auspuha, mozda i prejaka smjesa uzrokije taj "problem", nemam pojma, ali ja s originalnim auspusima nisam na sebi osjetio miris dvotaktola, odnosno dvotaktnog motora.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » sri lis 19, 2011 10:56 pm

nema problema ni kod ove Jawe. Vozio sam rezonu(skoro ista kao ko dove jawe) i kad nisam imao ovaj usmerivac gasova na kraju auspuha nisam imao problema sa tim "mirisom" verovatno zato sto sam uvek polako vozio.. :lol: :twisted:

Zavisi od polozaja auspuha.... ako je auspuh mnooooogo visoko(ispod sedista(sica)) onda ti gasovi ne odlaze sa vetrom nazad nego prave kovitlac i idu ispod jakne.. ;)

primer jesi nekad vozio iza kamiona (kad se primaknes potisak vazduha te gura napred)?? isto tako i sa gasovima.... a kad je auspuh dole, onda sve oduva vetar.. :)

Samo sam imao problem sa uljem na manjerci(bocnom koferu) :roll: posle svake duze voznje imalo je kapljica na zadnjoj strani.. :lol: 8)

Avatar
yomarkinaMZ
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1140
Pridružen/a: sri srp 21, 2010 10:22 am
Lokacija: Kri¾evci

Post Postao/la yomarkinaMZ » čet lis 20, 2011 4:38 pm

ernesto je napisao/la:Meni osobno to mirisi :D :D , pa ne mogu reci da mi smeta, ali koliko god su ljudi pricali da se na jakni i nakon voznje osjeca miris, moram reci da ja to na svojoj jakni ne osjecam (ponekad bih volio da nije tako :D ).
polij jaknu sa mješavinom, i uzmi upaljač, zapali i jakna će ti mirišati :)

Odgovori