Gasi se kad se zagrije

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Sumskay
Pripravnik foruma
Postovi: 67
Pridružen/a: ned pro 25, 2011 9:32 am
Lokacija: Na¹ice

Problem!!?

Post Postao/la Sumskay » uto vel 28, 2012 7:18 am

imam jedan problem,motor kad mi se zagrije sto je nakon par kilometara normalne voznje ugasi se!!! sto bi to moglo biti??!!!
Carpe Diem!

spoofy
Forumski maher
Postovi: 137
Pridružen/a: uto srp 13, 2010 7:47 am
Lokacija: Rakitovec kod Velike Gorice

Re: Problem!!?

Post Postao/la spoofy » uto vel 28, 2012 8:52 am

Sumskay je napisao/la:imam jedan problem,motor kad mi se zagrije sto je nakon par kilometara normalne voznje ugasi se!!! sto bi to moglo biti??!!!
Kondenzator, bobina, semeringi na radilici...
Kad se ugasi prvo treba vidjeti ima li iskru pa tzražiti dalje.

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » uto vel 28, 2012 9:18 am

Sumskay, prebaciti cu ti temu u rubriku s kvarovima "PROBLEMI-TEHNICKI SAVJETI-virtualna radiona" (mehanika), tako da ju mogu naci i oni koji ce mozda jednom imati isti problem pa da lakse nadju temu.
Samo molim te potvrdi da si vidio ovaj post tako da ti se pitanje ne izgubi :wink: , pa cu onda premjestiti.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Sumskay
Pripravnik foruma
Postovi: 67
Pridružen/a: ned pro 25, 2011 9:32 am
Lokacija: Na¹ice

Post Postao/la Sumskay » uto vel 28, 2012 9:41 am

ok moze,hvala :D
Carpe Diem!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » uto vel 28, 2012 9:47 am

Evo, tu je :wink: .
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Sumskay
Pripravnik foruma
Postovi: 67
Pridružen/a: ned pro 25, 2011 9:32 am
Lokacija: Na¹ice

Post Postao/la Sumskay » uto vel 28, 2012 9:51 am

bobina je u redu,baca iskru,i nakon 20 minuta kad se ohladi mozes ga paliti opet i voziti dok se ne zagrije,onda opet slijedi isto,samo se ugasi! mozda sam mislio svijecicu s vecom toplinskom vrijednosti,ali mislim da nema veze svijecica kad ona i dalje baca iskkru,trenutno imam super bosnu F85
Carpe Diem!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » uto vel 28, 2012 9:58 am

Koji ti je model ETZ-a? Ako je 250ccm onda slobodno stavis Bosnu 65, ali mislim da to ne bi trebalo imati veze s tvojim problemom. Dal ti i nakon tog zagrijavanja uredno dolazi benzin do svjecice?
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » uto vel 28, 2012 10:40 am

moze biti do svecice, oce to, kad se svecica ohladi radi normalno.. ;) tu 85 nisam jos video.. :roll: :wink:

Sumskay
Pripravnik foruma
Postovi: 67
Pridružen/a: ned pro 25, 2011 9:32 am
Lokacija: Na¹ice

Post Postao/la Sumskay » uto vel 28, 2012 11:15 am

da model je 250,probati cu sa svijecicom pa cemo vidjeti,hvala!
Carpe Diem!

Sumskay
Pripravnik foruma
Postovi: 67
Pridružen/a: ned pro 25, 2011 9:32 am
Lokacija: Na¹ice

Post Postao/la Sumskay » uto vel 28, 2012 11:16 am

i da sto se tice relacije benzin svijecica nema problema,ona baca iskru i dobiva gorivo!
Carpe Diem!

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » uto vel 28, 2012 11:19 am

stavi bosnu f65 i onda probaj.. :wink: naravno cim trosi 10l mora bacati gorivo.. :lol: :wink:

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » ned ožu 04, 2012 10:50 am

Testiraj kada se ugasi , odmah još onako na vruče poromijeni svječicu i ako tada kresne ,fala bogu nije ono najgore , a to su semerinzi na radilici .

A jesam te utješio :wink:
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
Loye
Forumski maher
Postovi: 130
Pridružen/a: ned ruj 27, 2009 4:24 pm
Lokacija: Nova Bukovica

Post Postao/la Loye » ned ožu 04, 2012 3:56 pm

...ja sam imao takav sličan problem...ali kvar je bio u paljenju...treba poštelat...ja sam čak promijenio platine i poslije toga nisam više imao takav problem...

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » ned ožu 04, 2012 8:24 pm

Ja bi reko da nema veze sa strujom a najmanje sa kondezatorom....

Imao sam slican problem di bi motor upalio i lijepo sve radio i par puta ga malo razvrtis i on se ugasi. Stvar je bio u dovodu goriva, kada skines cijev od rezervara prema karburatoru, pogledaj dali dobivas dovoljno goriva....ne sada da lagano curka nego da onako fino lijepo tece benzin, jer meni nije dobivao dovoljno benzina da napuni karburator kad ga neko vrijeme vozis pod jakim gasom.

a moze ti bit i da su plovci u karburatoru krivo namjesteni pa ti je krajnji rezultat opet isti.
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
ShumiZmajcek
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2140
Pridružen/a: uto kol 24, 2010 4:57 pm
Lokacija: Srbija, Arilje

Post Postao/la ShumiZmajcek » ned ožu 04, 2012 8:34 pm

PALE je napisao/la:Ja bi reko da nema veze sa strujom a najmanje sa kondezatorom....

Imao sam slican problem di bi motor upalio i lijepo sve radio i par puta ga malo razvrtis i on se ugasi. Stvar je bio u dovodu goriva, kada skines cijev od rezervara prema karburatoru, pogledaj dali dobivas dovoljno goriva....ne sada da lagano curka nego da onako fino lijepo tece benzin, jer meni nije dobivao dovoljno benzina da napuni karburator kad ga neko vrijeme vozis pod jakim gasom.

a moze ti bit i da su plovci u karburatoru krivo namjesteni pa ti je krajnji rezultat opet isti.
imao isti slucaj zaletim do 110-120km/h i eMZo se izgasi :lol: prodje par sekundi pali ide.. :lol:

Odgovori