Anketa/gumb "izmijeni"

OK, evo ankete. Samo molim da prije glasanja sagledate postove i razloge ukinuca gumbica "izmijeni" jer nije ukinut iz nekakve samovolje, nego iz razloga koji su na dobrobit foruma i nase male zajednice.

Smatram de se gumb "izmijeni" treba vratiti bez obzira na to da postoji mogucnost izmjene postova, a samim time i dovodjenje u pitanje postojanje nekih tema, odnosno zloupotrebe od strane nekih clanova.
7
37%
Smatram de se gumb "izmijeni" ne treba vratiti jer se na ovaj nacin cuvaju dosadasnji postovi u izvornom obliku, a forum je "zasticen" od takve vrste zloupotrebe.
12
63%
 
Ukupno glasova: 19

Avatar
horex
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2464
Pridružen/a: uto ruj 02, 2008 7:53 am
Lokacija: KT-Ivaniæ Grad - ZG

Post Postao/la horex » ned stu 22, 2009 12:36 pm

Ak ti tak želiš, onda neka je tak :wink:
slikaslikaslikaslika

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » ned stu 22, 2009 1:01 pm

Nema problema za mene, mozda vam se ona moja uputa cini zbrckano, ali to je jako jednostavno. Ma na kraju krajeva mozda se i vrati gumb, anketa jos nije gotova :wink: .
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » ned stu 22, 2009 4:12 pm

ili jednostavno da tebi olaksam o posao bilo je odlicno ono kad je ispod pisalo da je autor prepravio post tada i tada u toliko i toliko sati i onda ako ima nekakvih poteskoca u komunikaciji lijepo ce se vidit da je nesto prepravljano i to je to!
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » ned stu 22, 2009 5:25 pm

Možda sam ja malo zamutio stvar i to digao na potenciju , pa se ispričavan jer sam to gledao isključivo sa korisne strane . i to one moje moderatorske strane iz nekih drugih foruma .
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
trip
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1282
Pridružen/a: čet lip 26, 2008 8:37 am
Lokacija: Tre¹njevka

Post Postao/la trip » uto stu 24, 2009 11:12 am

a bas to.. ako ces brisat, Sto da ne.. nek bude kako bude..
sam kaj cu sad 3 puta razmislit prije posta :) to je poso za mene XD
I don't care if I lose my mind I'm already cursed...

Avatar
Dodo
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1044
Pridružen/a: uto ruj 23, 2008 6:11 pm
Lokacija: Osijek - Po¾eza

Post Postao/la Dodo » uto stu 24, 2009 2:38 pm

ernesto je napisao/la:Pravo da vam kazem, apsolutno sam svjestan koliko ovaj gumb pomaze u normalnom i svakodnevnom postanju i vidim da se u zadnje vrijeme od kada nema gumba gramatika zbog slucajne pogreske uvelike pokvarila. Naravno, brzo se pise kao sto Ante kaze "iz glave" i naravno da se greska potkrade.

Ipak ima lijeka :wink: , a usput cete upoznati jedan mali dio programiranja.

U slucaju da se nesto pogrijesi, a post ste vec poslali, i u postu pise
npr:
PozdraX

kliknite na gumb "citiraj" i otvoriti ce vam se vas vlastiti post.
npr:
[quote ="ernesto"]PozdraX[/ quote]

jednostavno (u ovom slucaju) izbrisite "tag"
[quote ="ernesto"]
i "tag"
[/ quote]

i dobiti cete samo text koji zelite popraviti
npr:
PozdraX

ispravite u npr: Pozdrav
i posaljite post.

Stvar je rjesena, a ja cu cim dodjem izbrisati stariji post.
Ovo uopće nije neka tajna. Ja to koristim od kad sam se prvi put regao na neki forum, što će reći sigurno nekih 6 godina.

Ne mogu vjerovati kakav slab karakter od većine članova foruma... Prvo svi tupe kako treba vratiti gumb "uredi", a sad kad se treba službeno izjasnit o tome, odjednom je većina protiv... pih...

Vjerojatno će neki u zadnji čas promijeniti i mišljenje o svom glasu za budućeg predsjednika države...

Kao što sam već rekao, a i Pale potvrdio, dovoljno je da se vidi ona porukica ispod posta "zadnja promjena posta tad i tad...".

I ne radi se samo o gramatičkim pogreškama nego i o uplodanju slika. Npr., onda kad sam zadnji put stavljao slike o ukradenom Lazićevom XT-u, prvo sam zabunom uplodao sliku jedne druge Yamahe XT, od njegovog frenda, a koja je vrlo slična njegovoj. Kad sam vidio da je jedna slika "uljez" uredio sam post tako što sam je obrisao i stavio pravu.

A ako nekoga stvarno zanima zašto sam ja mijenjao svoj post (što će znati kad pročita onu automatsku poruku u dnu mog posta) onda neka me pita.

Uostalom, svi se poznajemo većinom sa foruma i vjerujem da nikome ne bi palo na pamet da mulja po tuđim postovima i zlorabi "moć" gumba uredi jer bi instantno bio stavljen na stup srama ovdje na forumu!
Brm, brm!

Avatar
Dodo
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1044
Pridružen/a: uto ruj 23, 2008 6:11 pm
Lokacija: Osijek - Po¾eza

Post Postao/la Dodo » uto stu 24, 2009 2:40 pm

Eto ga na. Budući da sam sad uskraćen za gumb "uredi", molim cijenjenog admina da smanji slova u mom prošlom postu jer sam ih nehotice povećao. Da ne bode u oči ili da ne ispadne kako vičem ili slično.
Brm, brm!

Avatar
Dodo
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1044
Pridružen/a: uto ruj 23, 2008 6:11 pm
Lokacija: Osijek - Po¾eza

Post Postao/la Dodo » uto stu 24, 2009 2:43 pm

P.S. - također, tek sad vidim da sam nešto shebo i po pitanju označavanja Ernestovog citata pa ga molim da i to ispravi.
Brm, brm!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » uto stu 24, 2009 4:03 pm

Ma naravno da nije tajna :lol: , ali ipak ne koriste svi html tagove u stvari vecina se time ne koristi pa sam to tako napisao :lol: . Jasno da to nije niti najmanja tajna bilo kome ko zna bar osnove html-a, ali vecina korisnika koristi samo ponudjene gumbe (boja, bold, citiraj, velicina slova...) pa mozda ne znaju koja instrukcija se nalazi iza odredjenog gumba :wink: .

A sto se tice karaktera clanova foruma, ne bih rekao da se radi o losem karakteru, nego bih prije rekao da su procitali moje razloge ukidanja i mozda nakon tog mojeg objasnjenja skuzili da sam to maknuo zbog nekih opravdanih razloga. Kao sto sam vec nekoliko puta rekao, osobno znam koliko taj gumb fali jer i sam ispravljam post po nekoliko puta, druga stvar ocigledno je da sada imamo daleko vise pogresaka nego prije, ali zbog nekih negativnosti, gumb sam maknuo.
Ja uopce nisam za to da se gumb makne, ali sam za to da forum ostane citak i logican, a opasnost da takav ne ostane definitivno postoji.

Neke prepravljene postove sam maknuo jer su izgubili smisao, bili su to manji i bezvezni postovi, ali ipak se dogodilo, a kada netko makne dio texta, zabadava to sto pise kada ga je i tko izmijenio.

Evo jednog posta za primjer koji je ostao i nekada je imao smisla
http://www.starikotaci.hr/forummz/viewtopic.php?t=72
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » uto stu 24, 2009 4:18 pm

Eto vidiš, na ovo sam u potpunosti zaboravio... E, ali sad se tu postavlja drugo pitanje. Ako sam ja neki post napisao, ne bi li on trebao biti i ostati moje intelektualno vlasništvo? Ako je tako, a ne vidim razlog da ne buse, zašto ja, kao vlasnik posta, nemam mogučnost promijeniti ili čak izbrisati taj post, bez obzira koliko je ljudi kasnije komentiralo i šta su komentirali? OK, na taj bi način forum postao nečitak i zbunjujuč ali ničije pravo na intelektualnu imovinu ne bi bilo ukinuto. Ne znam, ova anketa me već treći dan ubija u pojam. Možda sam ipakmalo brzopleto pritisnuo krivi gumb? A ništa, nerma druge nego da registriram 50 alter ega i pobjedim u anketi, pa nek se onda forumaši snalaze s gumbićima kako hoće.

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » uto stu 24, 2009 4:39 pm

Pravo da kazem, ja osobno nikada nebi mijenjao ili brisao post koji sam davno napisao. To sto je taj (hipotetski govorim) neki moj text napisan i plasiran od moje ruke na net (ili u ovom slucaju forum), znaci postavio sam ga dobrovoljno i pri punoj svijesti, drugim rjecima svjesno i namjerno sam ga poklonio citateljima na koristenje.

Uzmi usporedbu, text si dao u novine. Nikome ne pada na pamet reci uredniku nakon pol godine da mu se taj njegov text vrati. Doticni je text autor dao ili prodao.

Ista stvar je s netom, text je autor dao/plasirao na citanje ili obznanu internet citateljima.
Autor i dalje polaze pravo na taj text u vidu intelektualnog vlasnistva i nitko nema pravo taj text kopirati ili ga plasirati drugdje pod imenom koje nije autorovo, ali mislim da nema moralno pravo mijenjati/brisati ga posto ga je vec predao na citanje (sto ne znaci na upotrebu) internetskoj publici. Text je potpisan i autor se zna, svako koristenje texta mora imati i potpisanog izvornog autora.

To sto sam rekao moralno pravo, to je moj osobni svjetonazor i ne mora biti opci, a naravno da to ne povlaci nikakve pravne konsekvence. Ono sto sam poklonio ili prodao, ne mogu traziti natrag.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » uto stu 24, 2009 4:57 pm

Hm, a ne buš se očitoval o 5o klonova koji sutra glasaju u anketi?

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » uto stu 24, 2009 5:05 pm

:lol: nebudem. Ako netko vidi potrebu da to napravi, nek mu ide na dusu i savjest :wink: . Bez obzira na klonove, rezultat koji se pokaze u anketi, presuditi ce o gumbu :wink: .
Pa cak necu niti reci ko je napravio klona jer ja to definitivno mogu pronaci po IP adresi, ali ako je nekome toliko stalo do ishoda glasanja, nek mu bude.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
Stari lisac
Generalisimus
Postovi: 811
Pridružen/a: čet srp 09, 2009 8:14 pm
Lokacija: Novi Sad

Post Postao/la Stari lisac » sri stu 25, 2009 11:11 am

emmezeta je napisao/la:Ja sam gumb "uredi" koristio iskljucivo za ppravljanje gresaka prilikom kucanja, ili za dodavanje misli koja mi je sinula ubrzo nakon objavljivanja posta. Zbog toga mij i bio od koristi. Te stvari se moze rijesiti i u drugom postu tako da mi u biti i ne treba. Ako je situacija takva kako je opisuje Ernesto onda glasam protiv gumba. Govorio sam, hough :wink:
Slazem se sa ovim, ja uglavnom imam problem sa tastaturom pa mi se mesaju slova " y " i " z " , i ponekad stisnem dve tipke odjednom, al mislim da nije problem .
Dok curi - dobro je - znaci da ima ulja
Mazano ne skripi - kazu stari ljudi
[img]http://s18.rimg.info/48e1877f1704ff812f ... d9.gif[img]

Avatar
bo¾o
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1004
Pridružen/a: sri pro 03, 2008 9:23 pm

Post Postao/la bo¾o » sri stu 25, 2009 2:57 pm

ja sam bil za gumbek,al sad kad sam pročital sve ove komentare glasam protiv njega

Zaključano