PUCH 175 SV

Ostali motocikli koji spadaju u kategoriju oldtimera
Avatar
maxi Tuba
Ugledni forumas
Postovi: 352
Pridružen/a: pet vel 29, 2008 10:56 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la maxi Tuba » sri srp 16, 2008 3:03 pm

evo malo za bolje raspolozenje
slika

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » sri srp 16, 2008 3:53 pm

Svaka čast di si to uhvatio u objektiv . Sigurno na nekom skupu oldtimera . E sad me čekaju prave muke samo se trebam pokrenuti . Još uvijek sam na popisu nedostajučih dijelova .
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
maxi Tuba
Ugledni forumas
Postovi: 352
Pridružen/a: pet vel 29, 2008 10:56 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la maxi Tuba » sri srp 16, 2008 4:07 pm

Slikano ove godine na sajmu u Tullnu 8)
Znam da ce mozda malo zvucati glupo ali iduce godine u 5 mjesecu ce se ponovo odrzavati doticni sajam.
Lijepo sve popisati sta ti treba,poceti sparati novceke i iduce godine svi u duture na sajam,a do tada slagati ono za sta ti netrebaju dijelovi.
Znaci uredenje rame,kotaca i itd.da sad ne nabrajam.Nisi valjda mislio da ces se jos ove godine voziti :?

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » sri srp 16, 2008 4:37 pm

Ma ništa ove godine od vožnje jer treba stvarno detaljno sve odraditi (reparirati ) i ništa ne prepuštam slučaju .Naravno da se bacam na dijelove koju su na okupu , a kasnije sa novčićima u potragu onoga što mi fali .
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » čet srp 17, 2008 4:30 pm

Hmm, pomješali mi se Tulin i talin, a jedan je predaleko za mene...

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » uto srp 29, 2008 9:32 am

Evo da vas izvjestim : Ljuti stroj sam sad već 98,27% rastavio ,te dogovorio pjeskarenje i temeljna zaštita . Vijci se odvijaju kao da su jućer u tvornici ugrađeni . pravio sam strogo popis i dokumentirao sam slikanjem , pa možda bude i napisana kronologija . Sad već imam i popis dijelova koji nedostaju . Evo samo neke krupnije navodim .

Prednji sic
Šiber karburatora sa oprugom i iglicom (Bing ) , te poklopac karburatora sa navojem i uvodnica za sajlu . ( nabavljeno )
Kilometar sat
Staklo fara sa sjenilom
Orginalni čep za rezervar
Orginal kontakt ključ
i još neke sitnice da sad ne nabrajam jr nisu bitne za sada

Ako netko ima što od ovoga ili zna nekoga da ima bilježim se sa štovanjem .

Može trampa iz mog popisa dijelova za MZ ili solarno plačanje
Zadnja izmjena: deep, dana/u pet kol 01, 2008 11:28 am, ukupno mijenjano 1 put.
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » uto srp 29, 2008 11:28 pm

Super, bas me veseli sta projekt napreduje :D :D Nadam se da ce se naci dijelova za pripomoc, a ako ne u Austriji sigurno. Ako sta budes trebao vici. Mislim da cesto u Austriji ima sajmova, pogledat cemo kalendar i ako ti bude daleko skociti cu na sajam do Graza po dijelove.
Inace, nisi nikada rekao kako to da tako nesebicno dijelis savjete, a nemas eMZu, i koji model bi bio po tvom ukusu, mislim da si mozda najrelevantniji za neku pricjenu modela.

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » uto srp 29, 2008 11:45 pm

ernesto je napisao/la:Super, bas me veseli sta projekt napreduje :D :D Nadam se da ce se naci dijelova za pripomoc, a ako ne u Austriji sigurno. Ako sta budes trebao vici. Mislim da cesto u Austriji ima sajmova, pogledat cemo kalendar i ako ti bude daleko skociti cu na sajam do Graza po dijelove.
Inace, nisi nikada rekao kako to da tako nesebicno dijelis savjete, a nemas eMZu, i koji model bi bio po tvom ukusu, mislim da si mozda najrelevantniji za neku pricjenu modela.
Pokušat ću odgovoriti na ovo tvoje pitanje kako nesebično dijelim savijete , a nemam emzu . Pa vidiš ovako. MZ je moja jedina prava ljubav kad se radi o motoru . Sa emzom kao pojam dru,žim se jako dugi i kako sam rekao imao sam ovlašteni servis za MZ i Simsona. Odgojio sam u svome sevisu dva danas vrsna automehaničara i to vrlo tražena koji trenutno rade u jesnom servisu sad da ga ne reklamiram . Nikad svoje dugogodišnje stjecano znanje nisam zatajio . Ja sam ga stjecao služeči se trikovima i odlučio da neću ništa zatajiti što sam naučio .Ne bojim se konkurencije nego mi je jako drago kad nekome mogu pomoći pa makar i savijetom . Emzu trenutno nemam , ali mi je emzo u srcu . pitaš za koji bi se model odlučio kao favorita . Ja bez razmišljanja velim MZ TS 250 jer sam jako sentimentalno vezan za taj model emze . Pouno sam kilometara prošao i nikad me nije ostavio .
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sri srp 30, 2008 12:00 am

Svaka cast, lijepo da jos ima takvih ljudi kojima je zadovoljstvo vlastito i veselje tudje ispred materijalnih "vrijednosti". Mislim da se takve vrijednosti ne mogu platiti nikakvim novcem. Pretpostavljam da se radi o TS 250/1.

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » sri srp 30, 2008 12:59 am

ernesto je napisao/la:Svaka cast, lijepo da jos ima takvih ljudi kojima je zadovoljstvo vlastito i veselje tudje ispred materijalnih "vrijednosti". Mislim da se takve vrijednosti ne mogu platiti nikakvim novcem. Pretpostavljam da se radi o TS 250/1.
upravo taj
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » sri srp 30, 2008 7:02 pm

eh... 250/1. Prvi motor koji sam iz dana u dan gledao od kad sam postao svjestan sebe samog. Imao ga je stari, to mu je bio zadnji motor. Nikad prežaljen...

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » sri srp 30, 2008 9:11 pm

Vratitio bih se temi i pokazao vam dokle sam stigao . Radio sam u radioni u dva tri navrata po nekoliko sati rastavljajući Puch-a kako bih ga pripremio za pjeskarenje . Ne znam jesam li već spomenio da se vijci odvrču kaio da su jučer ugrađeni u tvornici . Vjerujte rastavio sam ga u najsitnije dijelove i niti jedan vijak nije me zafrkavao da bi ga morao rezati ili zabušivati . Sve sam pomno specificirao , pa sam tako naletio na jedam motor koji je pridobio svu moju pažnju .

Hoću reći upravo tako ja mislim ofarbati ovog mog Pucha . Neka za sada to ostane moja mala tajna, ako mi srce junačko dozvoli čuvanje tajne , a ako ne stavim sliku na forum pa da svi vidite .

Evo druga faza . Priprema za pjeskarenje .

slika
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » sub kol 09, 2008 10:04 pm

Do sad je zasigurno već ispjeskaren zar ne? Ima li šta nova po pitanju Pucha ili je i tebe uhvatila fjaka pa odmaraš u hladu?

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » sub kol 09, 2008 10:55 pm

Malo sam stao jer imam presing u završnoj fazi organizacije našeg drugog party-a . Sve to padne na da tri čovjeka i ako nešto propustim odrazit će se negativno na samom party-u

Pitaš za ljuti stroj izvještavam svekoliko pučanstvo da tu neće biti žurbe jer mislim napraviti nešto rijetko viđeno od ove hrpe metala
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » ned kol 10, 2008 4:33 pm

Samo bez zurbe, polagano i precizno. Siguran sam da ce biti mrak :D .

Odgovori