Junak motocikl

Ostali motocikli koji spadaju u kategoriju oldtimera
Odgovori
mario1300
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1071
Pridružen/a: pon lip 04, 2012 9:27 am
Lokacija: Tko treba znati,zna

Junak motocikl

Post Postao/la mario1300 » uto pro 29, 2015 11:18 pm

https://www.youtube.com/watch?v=pxevoEr1b78

Cetverotaktni motorcek 350 ccm/ 1 cilindar

Za Ernesta ;) :
https://www.youtube.com/watch?v=AHPCdhdWSms

Moze malo vise informacija o Junaku :?:

Jel ih bilo u YU? Kakvi su za dijelove? Kvaliteta izrade ?

Cisto sam ga razmisljao kao mozda dostupniju opciju umjesto horexa 350 ili nsu konsula 350 koji su prema onom sto sam vidio sve rijedi i skuplji...
...Crno-bijeli televizor. Rijetki noćni tramvaji. Moja bijela dijevojka...

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sri pro 30, 2015 2:49 am

Fenomenalan zvuk, fantastican. 2T je Punk, a 4T s jednim cilindrom je simfonija :D .

Sta se tice dijelova i cijene... ne bih bas previse vjerovao u kvalitetu poljaka. Mozda je odlicna, ali nekako bih vise vjerovao Horexu ili NSU-u. Dijelovi mislim da su prilicno deficitarni za nabavu, a sto se cijene tice, ... prvo ga uopce treba naci. Mislim da ces prije za normalne novce pronaci Horexa ili NSU-a nego sto ces ovoga pronaci za bilo koju normalnu lovu.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
zweitakt
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1973
Pridružen/a: ned ožu 15, 2009 10:25 am
Lokacija: Karlovac -Zadobarje

Post Postao/la zweitakt » sri pro 30, 2015 2:15 pm

ritmički gledano 2t je vrlo progresivna vrsta muzike, sad jel to jazz, rock ili čak metal ovisi o auspuhu. Polazim od toga da motor radi na ler gasu pogotov MZ :lol: . Dok je 4t zvuk ravan i ujednačen bez odstupanja iz zadane mjere i duljina taktova je ista, sad o ukusima se ne raspravlja.

ispričavam se na offu, ali kad je ernesto spomenul ovu usporedbu dal sam se u razmišljanje malo

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sri pro 30, 2015 4:07 pm

Sorry na jos jednom off-u, ali mislio sam na rad u voznji :D . 2T ima oscilacije, dere se, ronda, cesto nepredvidivo odlazi iz jednog tonaliteta u drugi... :lol: .

Ma obadva su super zvukovi, s tim da kad asm govorio o 4T, onda sam mislio na jedan ili max. dva cilindra :wink: . Jazz, rock ili metal imaju izrazene gitare ili bubnjeve, imaju uglavnom postojan ritam, dok kod 2T (pogotovo ako je vise cilindara), svaki svira svoje.

Ak ovak nastavimo, morati cemo otvoriti muzicku temu o vrstama motora i auspuha. Siguran sam da bi slucajni citatelj foruma onda pomislio da bas nismo posve normalni, ali smo potpuno normalni i u pravu tumaceci zvukove :D .
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
kosta
Nepopravljivi MZ fanatik
Postovi: 1096
Pridružen/a: čet tra 23, 2009 6:59 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la kosta » sri pro 30, 2015 5:21 pm

Dečki, nekad se mogel kupit muzički auspuh.
Neki su varili žilete na izlaz da bude još reskiji zvuk.
Btw.ja sam na Peglici imal muzički auspuh i delala je ko V8 na ledu,a Tristač je podrigival na abgasu.
Nadi na neku Honda CB125 5 cilindri ili CB250 6 cilindri.
Dere ko 2T,a zvuk 4T :wink:
Ako se vozimo u skupini, i ja ne mogu pratiti brzinom ostale, svi me napuštaju, a mene mogu pojesti medvjedi u Gorskom kotaru, i još ću bit sam kriv jer ne mogu voziti brže?
http://ubmc.hr/

Odgovori