Osvjezavanje gumenih dijelova

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Odgovori
Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Osvjezavanje gumenih dijelova

Post Postao/la ernesto » sri stu 04, 2009 12:18 pm

Ima li netko ideju kako vratiti boju, osvjeziti, vratiti mozda elasticitet... gumenim dijelovima tipa nekakve vodilice, gumeni elementi koji dolaze npr izmedju dva metalna dijela, gumeni dijelovi na rezervoaru i takve stvari. Primjerice kod auta na gumenim kederima oko sajbi.
Ja sam pomislio mozda glicerinom ili lanenim uljem, ali mozda netko ima neku drugu ideju.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
horex
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2464
Pridružen/a: uto ruj 02, 2008 7:53 am
Lokacija: KT-Ivaniæ Grad - ZG

Post Postao/la horex » sri stu 04, 2009 9:59 pm

Silikonska mast. Maže se dokle se god ne povrati prirodna boja onak kak je izgledala kad je bila nova. Naravno ispucale djelove nemreš rješiti osim vulkanizacijom, a kruta guma ipak malo otpusti. Kod mene je koriste inaće za zaštitu ventila u zimi da se ne smrznu ili oni koji su obavijeni ledom od amonijaka da se sačuvaju. Inaće radnici je koriste za premazivanje cipela i gume. Uz veći napor mogao bih je i malo pribaviti ak ti netreba toga puno, ali ništa ne obećajem jer je recesija i teško je kod nas doći do bilo ćega. Dali toga inaće ima za kupit neznam. mast je Barthalova. Za prvu pomoć može poslužiti i dobar cockpit sprej koji je iskljućivo silikonski. Ima ih u dućanima autodijelova i auto kozmetike, ali sa naglaskom na bazi silikona.

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sri stu 04, 2009 10:43 pm

Super, hvala za informacije :wink: . Ma u stvari mi treba za par sitnih stvarcica tako da je ova ideja s cockpit sprejom jako dobra.
Naravno da nisam mislio na ispucale dijelove, zato sam i naslovio kao osvjezavanje jer tih par gumenih dijelova koliko se nadje na nasim motorima u stvari i nije previse unisteno.
Hvala, pokusati cu sutra :D .
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
madkrak
Generalisimus
Postovi: 891
Pridružen/a: ned lip 22, 2008 9:31 pm
Lokacija: zagreb-dubrava

Post Postao/la madkrak » čet stu 05, 2009 10:33 am

imaš i cisto silikonski sprej za kopit
"If you feel like you're in control, you're not going fast enough." - Mario Andretti

Avatar
trip
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1282
Pridružen/a: čet lip 26, 2008 8:37 am
Lokacija: Tre¹njevka

Post Postao/la trip » čet stu 05, 2009 3:55 pm

je.. i glicerin pomaze odrzavanju :)

ja imam kremu za ruke s glicerinom pa s tim mazem gumu od pracke :)

zbilja je ljepo njeguje :)
I don't care if I lose my mind I'm already cursed...

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » čet stu 05, 2009 4:47 pm

od pracke??? hahahahah pitam se cemu ti to sluzi :lol:
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
madkrak
Generalisimus
Postovi: 891
Pridružen/a: ned lip 22, 2008 9:31 pm
Lokacija: zagreb-dubrava

Post Postao/la madkrak » čet stu 05, 2009 6:05 pm

madkrak je napisao/la:imaš i cisto silikonski sprej za kopit
trebalo je pisat kupit :oops:
"If you feel like you're in control, you're not going fast enough." - Mario Andretti

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » čet stu 05, 2009 9:23 pm

Ja za sve svoje oldije koristim glicerinsko ulje, a primjetio sam da izrazito dobro djeluje na interijer auta, znaš kak ona plastika zna popucat od krutosti i sunca, e s glicerinskim uljem se toliko omekani da nema opasnosti od pucanja. Dovoljno je jednom godišnje doooobro i obilato namazati i to je to.

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » pet stu 06, 2009 10:34 pm

Super, hvala na idejama, obavjestim kada se pokaze uspjeh :wink: .
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
k@n
Forumski maher
Postovi: 199
Pridružen/a: sub stu 22, 2008 11:20 am
Lokacija: Petrinja

Post Postao/la k@n » sub stu 07, 2009 8:47 am

JA sam prosle godine u moto shopu kupio nekakav silcone sprej koji super radi ! I na plastici i na gumama mislim da je cjena bila oko 80 kuna.....

domalisice
Ugledni forumas
Postovi: 321
Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 5:49 pm
Lokacija: okolica Vinkovci

Post Postao/la domalisice » pon tra 04, 2011 4:41 pm

da se ubacim inace ja sam svoje gumene i kožne dijelove mazo belobazom inace sam med.teh. a u bolnici toga ima na tone.. to je krema koja pomaže bilo kakvim promjenama na koži a moze se koristiti samo za njegovanje kože.. jako lijepo mi je vratila boju i sjaj na gumenim onim pizdarijama sto stite prednje vile a i na sicu motora..

Odgovori