Problem/svjecica!

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Problem/svjecica!

Post Postao/la RAZZOR » ned stu 15, 2009 5:16 pm

E ovako ljudi. emzo me zajebava 100 na sat. sad je poceo pravit cvarke na svijecici. ne vuce kak treba. mislim znam da su mi karike u kurcu al sutra moram na karavanu pa cu onda valjda po karike klip itd... neznam zasto mi te cvarke pravi. jel neko zna.

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » ned stu 15, 2009 8:24 pm

kakve cvarke????
Reko si da ti je poceo normalno vozit nakon sto si stavio drugu svjecicu....mozda ti je i ovu skurilo ako si stavio krivu ili nekvalitetnu svijecicu....ako ti je do karika nebi ti trzao nego samo ti okretaje velike nebi postigo! jesi pogledao gorivo i dovod goriva da ti nisu prljavi filteri goriva ili da ti se nije karburator zacepio negjde...neznam kako je kod vas ali ako u rijeci tocis na INI svaki mjesec moras stavljat nove filtere goriva.....
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » ned stu 15, 2009 8:29 pm

ma stavio sam novu i vozio je dobro prvih par km pa je i tu rasturio. pa sam ju ocistio i stavio opet i super radi ali kad se vozim u 4 i odem u okretaje preko 5 milja odma mi napravi cvarak na svijecici i pocne trzat itd ko i prije. i neznam zas mi to pravi. karike su jako lose al ode u okretaje bez problema. ja sumnjam da mi se u auspuhu nije koja pregrada otkinula ili savila pa ima pre lagan protok zraka i zato me zajebava na vecim okretajima.

Avatar
Ante250
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3266
Pridružen/a: pet ožu 21, 2008 6:52 pm
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Post Postao/la Ante250 » ned stu 15, 2009 8:57 pm

RAZZOR je napisao/la:ma stavio sam novu i vozio je dobro prvih par km pa je i tu rasturio. pa sam ju ocistio i stavio opet i super radi ali kad se vozim u 4 i odem u okretaje preko 5 milja odma mi napravi cvarak na svijecici i pocne trzat itd ko i prije. i neznam zas mi to pravi. karike su jako lose al ode u okretaje bez problema. ja sumnjam da mi se u auspuhu nije koja pregrada otkinula ili savila pa ima pre lagan protok zraka i zato me zajebava na vecim okretajima.
to se dešava kada fulaš temperaturni koeficijent sviječice odnosno staviš neadekvatnu sviječicu, koju si sviječicu stavio?
niža, niža, graba, plot pa hiža

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » ned stu 15, 2009 9:03 pm

gle ako ti je do karika nebi ti mogo vuc u nekim brzinama tj. nebi se micao preko nekih okretaja...jednostavno nebi imao snage razvit brzinu i okretaje....a i dimio bi ti malo crniji dim da se kompresija skroz prosla ko sto se ti nadas da je....sredi svijecicu i ocisti karb pa onda javi.....
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
Stari lisac
Generalisimus
Postovi: 811
Pridružen/a: čet srp 09, 2009 8:14 pm
Lokacija: Novi Sad

Post Postao/la Stari lisac » ned stu 15, 2009 9:43 pm

Proveri kako ti puni alternator. Oce nekad regler da poludi, pa se to odmah odrazi na palenje .
Dok curi - dobro je - znaci da ima ulja
Mazano ne skripi - kazu stari ljudi
[img]http://s18.rimg.info/48e1877f1704ff812f ... d9.gif[img]

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » ned stu 15, 2009 9:51 pm

bosna f 70 je unutra

Avatar
Mali Miha
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1992
Pridružen/a: pon ruj 22, 2008 1:28 pm
Lokacija: PO®EGA

Post Postao/la Mali Miha » ned stu 15, 2009 9:55 pm

e aj kupit cu ja sutra jos jednu ovakvu kakvu ja imam na svom pa ti stavimo u đakovu el moze
U alkoholu sigurno ima ženskih hormona, jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » ned stu 15, 2009 9:57 pm

ma moze al vidit ces

Avatar
Mali Miha
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1992
Pridružen/a: pon ruj 22, 2008 1:28 pm
Lokacija: PO®EGA

Post Postao/la Mali Miha » ned stu 15, 2009 9:58 pm

ma ja na bosne nisam nikak mogo vozit mjenjo sam ih na kile al kad asam stavio ovu nema nikakvih problema
U alkoholu sigurno ima ženskih hormona, jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » ned stu 15, 2009 10:00 pm

ma ok. ja sam probo neku bosch stavit al nije mi navoj paso

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » ned stu 15, 2009 10:15 pm

Kakvu si svječicu sad stavio gore? Ovo što spominješ meni neodoljivo vuče na loš kontakt negdje na struji, vrlo vjerovatno ti je i visokonaponski kabal loš pa svječica ne dobiva iskru svaki put, a to se najviše osjeti baš na visokim okretajima

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » ned stu 15, 2009 10:53 pm

Nemoj gledati svjecicu po navoju nego po toplinskoj vrijednosti/oznaki. Iako mislim da tu nije svjecica u pitanju (meni je isto od 10 Bosna, radilo 3), stavi F100.
Samo jedno pitanje, dal bi mi ovdje rekli umjesto da su cvarki, jel mi to mozda zovemo da su svjecice "zasmelcane" (nekakvi dijelovi kao od varova)?
Ako je to u pitanju, onda pretpostavljam da se radi o nepravovremenoj/preskakanju struje/iskre.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » ned stu 15, 2009 11:35 pm

ahaha da zasmelcana mi je svijecka ali to mi se dogadja samo preko 5 milja okr. rastavljam sutra prije karavane desni dekl da vidim da se nije koji saraf popustio i pomjerio mi paljenje. al nevjerujem. imam bas jednu f 100 kodkuce pa cu vidit

Avatar
Mali Miha
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1992
Pridružen/a: pon ruj 22, 2008 1:28 pm
Lokacija: PO®EGA

Post Postao/la Mali Miha » pon stu 16, 2009 8:45 am

e aj posto ernesti i bix kazu da ti je vjerojatno kabl u pitanje ovako izvuci ga iz bobine i iz lule i sa svake strane ga skrati za 1 cmm to se zna desavati ina japancima ne samo na emzi i tako da se malo kabla odreze tamo di su kontakti :wink:
U alkoholu sigurno ima ženskih hormona, jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.

Odgovori