Gusenje

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Avatar
darx
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1950
Pridružen/a: sub kol 29, 2009 9:46 pm

Post Postao/la darx » sub pro 12, 2009 10:59 pm

tump je napisao/la:kad smo vec kod vode i benze...zanimljiva stvar jedna:::
Voda ima ledište na -1 pa na niže stupnjeva
benzin ima jako nisko,ohohoho nisko ledište
stvar je u tome što sam ja imao u kanistru od 10 litri benzina jedno 7-8 i to mi je ostalo vani prosle godine isto to vrijeme odprilike.
Ujutro kad sam išo van,našo sam karnija i šta je bilo,gore je bilo tanki sloj leda!!!! hm...znači da je u benzi bilo vode!!
A čuo sam da se tak rješava vode u dizelu ako ima,pa da se smrzne...
dobar savjet, vidiš uopće se nebi tog sjetio, to je dokaz da u benzinu ima vode
prodajem komp!

Avatar
Stari lisac
Generalisimus
Postovi: 811
Pridružen/a: čet srp 09, 2009 8:14 pm
Lokacija: Novi Sad

Post Postao/la Stari lisac » ned pro 13, 2009 12:38 am

Ja imam obicaj zimi, dodati deci - dva cistog alkohola u rezervoar. Razlog je taj sto se voda i benzin ne mesaju. Voda i alkohol 96% se mesaju, pa onda voda nece zalediti, a i lakse ce je motor progutati . Ovo radim i sa motorom i sa autom :)
Dok curi - dobro je - znaci da ima ulja
Mazano ne skripi - kazu stari ljudi
[img]http://s18.rimg.info/48e1877f1704ff812f ... d9.gif[img]

Avatar
Ante250
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3266
Pridružen/a: pet ožu 21, 2008 6:52 pm
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Post Postao/la Ante250 » ned pro 13, 2009 12:41 am

a ovo je tema samo da psojetim, o gušenju motora a ne o benzinu :?
niža, niža, graba, plot pa hiža

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » sub pro 26, 2009 11:52 pm

evo da vas obavjestim. poceo me opet na istu foru zezat. nis ja popizdio ispustio gorivo u boce, skinio rezervar, pipicu, crijevo, karb, sve dizne poskido ma sveeeee. i na kraju otkrijem da mi je u dizni bio komad silikona koji ju je stopao i zbog tog se gusio. alii sad me opeet nes jebe. odvrnem gas do kraja a emzo trokira. necka se oce povuc il nece. mislim da je bobina osla pa nemoze zapalit smjesu kak treba pa zato to radi. sta vi mislite?

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » ned pro 27, 2009 1:25 am

bobina ili radi ili ne radi uopce barem po mojim dosadasnjim iskustvima...al majketi kako ti je silikon uspio doc u karburator?? al ti si nes govorio da si stavio novi klip ili tako nes na njega.....da nije mozda do toga da se krivo razradio??
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » ned pro 27, 2009 1:30 am

ma pravio sam se pametan pa sam silikonom iso brtvit posudicu karba jer mi je curila. ma nije to. to mi je poceo radit prije nego sam klip mjenjo. odjednom su samo svijecice pocele odlazit i poceo je tak podjebata. oce neece. mislm da je bobina 95% da je bobina. a ak nije bobina onda neznam stvarno sta bi moglo bit

Avatar
PALE
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 2429
Pridružen/a: uto lis 14, 2008 11:45 pm
Lokacija: Rijeka - Vezica

Post Postao/la PALE » ned pro 27, 2009 1:31 am

aj ti napisi sta si sve do sada provjerio i zamjenio da znamo odma eliminirat neke stvari,...pa da vidimo sto jos jedino preostaje
.....I'm on the highway to hell......// Nije stvar u brzini, stvar je u vožnji!!

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » ned pro 27, 2009 2:07 am

komplet dovod goriva sam ocistio. pregledo osigurace, ocistio auspuh, cistio filter usisa. a paljenje nije zato sto je orginal nastelano.

Avatar
Ante250
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3266
Pridružen/a: pet ožu 21, 2008 6:52 pm
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Post Postao/la Ante250 » ned pro 27, 2009 10:58 am

RAZZOR je napisao/la:komplet dovod goriva sam ocistio. pregledo osigurace, ocistio auspuh, cistio filter usisa. a paljenje nije zato sto je orginal nastelano.
da nemaš elektronsko paljenje, ovo bi bile platine 100%, ovako nemam pojma, moguće da je bobina :wink:
niža, niža, graba, plot pa hiža

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » ned pro 27, 2009 1:28 pm

Bobinu nabavio od yuga. sad idem malo da sarafim. Jest da je nedjelja al jbg sta se moze.

Avatar
zweitakt
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1973
Pridružen/a: ned ožu 15, 2009 10:25 am
Lokacija: Karlovac -Zadobarje

Post Postao/la zweitakt » ned pro 27, 2009 1:37 pm

gle preostaje ti kabal od sviječice,onda nedaj bože elektronika, pa lulica,, kratki spoj negdi..., čak i slab akumulator može bit uzrok toga

Avatar
mOrgoth
Ugledni forumas
Postovi: 323
Pridružen/a: pon kol 03, 2009 6:23 pm
Lokacija: Stari Grad, O.Hvar

Post Postao/la mOrgoth » ned pro 27, 2009 1:45 pm

PALE je napisao/la:bobina ili radi ili ne radi uopce barem po mojim dosadasnjim iskustvima...
Gle.. nebi vjerovo koliko je mene bobina izludila. Prcko bez potrebe po svemu i svacemu a nakraju ispala bobina. Kad je motor bio hladan radio je bezprijekorno, a kad bi se ugrijo.. šipak.. Nije vise htio upalit kad bi ga ugasio, radio je isprekidano, gušio se... Navodno se ponekad moze vidit po iskri dali je bobina probila. Kad je hladna radi ok i na svječici se vidi iskra koja je plavkasta. Kad se ugrije i počne probijat iskra dobije crvenkasti sjaj. Neznam dali je ovo istina ispravite me ako grijesim. Uglavnom moji problemi su svi prosli kad sam stavio novu bobinu.
I will use Google before asking dumb questions

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » ned pro 27, 2009 2:16 pm

kabel od svijecice promjenjen prije mjesec dana, akumulator kupljen u 9 mj. super je struja. kratki spojeva nema jer sve super radi. elektroniku necu prckat. luliucu cu promjenit. zasad mjenjam bobinu.

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » ned pro 27, 2009 9:07 pm

Nemože bobina malo radit malo ne radit, ona radi a kad krepa krepa do kraja i zauvijek. Ono što kod bobine može zezati su kontakti, tj oksid na njima. I u visokonaponskom ulošku kao i na klemama. Ako ti motor na nižim okretajima radi dobro hladan i topal a na višima trokira uzroci mogu biti slijedeći:
-Svječica koja nije dovoljne toplotne vrijednosti odnosno svječica slabe kvalitete.
-visokonaponski kabel gubi kontakt s bobinom ili lulicom
-paljenje je previše pomaknuto u kasno
.karburator preljeva previše goriva
-auspuh je zaštopan
-gorivo sumnjive kvalitete
-loša kompresija



Postoje još neki sitni feleri ali ako ti je struja super za sad ćemo njih izostavit...

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » ned pro 27, 2009 9:11 pm

svjecica promjenio 3-4 vrste i isti ku*ac sa svakom, visokonaponski kabel novi kupljen prije mjesec dana, dobar je kontakt s bobinom a lulicu bi trebo promjenit. paljenje nije. karburator ne preljeva previse goriva jer mi se to odma pokaze-svjecicu mi zacrni i smoci- jako je osjetljiv na to. auspuh je ciscen prije par dana al mislim da cu ga i odrezat po pola i ocistit kako treba i savit mal prema gore. gorivo je super 95 sa ine. klip i karike novi stavljeni prije 2 mj.

Odgovori