paljenje dok je topli

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Odgovori
Miljac
Novi clan
Postovi: 5
Pridružen/a: pet stu 19, 2010 5:54 pm
Lokacija: Hrvatsko zagorje

paljenje dok je topli

Post Postao/la Miljac » pet stu 19, 2010 6:11 pm

Pozdrav ekipi, molim savjet?
MZ 250, sređena struja, nov akumulator, kad je hladan upali skoro pa od prve svaki puta, muči me čok, tj. nemam ručice pa na sajli povučem dok kurblam, dok je motor niti hladan niti topli, jako teško upali, dal je to do čoka jer nemrem točno odrediti koliko da ga dam u kombinaciji s gasom. Naravno na prazno prije lupim kurblu dva do tri puta. Dal ga nešto još drugo muči il samo čok?

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » pet stu 19, 2010 6:41 pm

Cok spusti cim ti motor zapali tak da se ne presauga, ali ovi simptomi mogu lagano biti tbog loseg kondenzatora. Pokusaj njega zamijeniti.

Dal ti tesko zapali kada ga upalis i na mjestu drzis upaljenoga i onda ugasis, ili tesko pali i nakon voznje?
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
Stari lisac
Generalisimus
Postovi: 811
Pridružen/a: čet srp 09, 2009 8:14 pm
Lokacija: Novi Sad

Post Postao/la Stari lisac » pet stu 19, 2010 6:50 pm

Pokusaj da mu povuces cok ( saug ) i zakurblas dva - tri puta sa njim bez kontakta, a onda das kontakt i bez coka .
Dok curi - dobro je - znaci da ima ulja
Mazano ne skripi - kazu stari ljudi
[img]http://s18.rimg.info/48e1877f1704ff812f ... d9.gif[img]

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » sub stu 20, 2010 3:24 am

I samo još jedna "mala" sitnica . Koju svječicu imaš ?
Ovdje je nekad bio potpis!

Miljac
Novi clan
Postovi: 5
Pridružen/a: pet stu 19, 2010 5:54 pm
Lokacija: Hrvatsko zagorje

Post Postao/la Miljac » sub stu 20, 2010 7:55 pm

Moram sve to provjeriti, kaj se tiče kondenzatora, moral bi ga promjeniti, a i novu svjećicu staviti koja točno toplinska vrijednost ide? A vuče ko sam vrag i kad je topli, kad stanem, ugasim, bez gasa i čoka primi na prvu ko vurica, jedino dok je ono ni vruč ni hladan, e onda me zeza totalno, nopromenil bum to pa probal, sad je dosta već i zima pa bum kad malo prigrije, no nikda se nezna, možda me opali kad malo zasja sunce. Hvala na savjetima za sada

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » ned stu 21, 2010 8:46 am

Hm... Najjednostavnije rješenje ovog problema bi bilo da ga fino upališ na hladno, dobro ugriješ pa ugasiš. Sačekaš 10 minuta i pokušaš ponovo upalit. Ako ne primi na prvu- drugu promjeni kond i svječicu, a preko zime izvadi i pipu iz rezervara i počisti malo protok goriva. Ako nakon 10 minuta upali onda nema problema, samo ga moraš svakih 10 minuta paliti....

Odgovori