Popravak etz-a 251 - molim pomoć

Problemi za koje nema kategorija, ili ne znate u kojoj kategoriji bi postavili svoj problem s motorom

Moderator/ica: deep

Avatar
Svejk
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1715
Pridružen/a: uto srp 06, 2010 10:21 pm
Lokacija: OSIJEK

Post Postao/la Svejk » pet tra 11, 2014 2:38 pm

evo ovako ti izgleda izvlakač ili radapciger kvačila
http://www.ebay.de/itm/MZ-Abzieher-f-Ku ... 230dd712b5
Tek gurajući tužna lica motor pokraj sebe - shvatim koliko sam se malo prije kretao brzo!

Avatar
Dodo87
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 39
Pridružen/a: ned ožu 11, 2012 4:54 pm
Lokacija: Dugo Selo

Post Postao/la Dodo87 » pet tra 11, 2014 5:32 pm

Evo bixic,uspio sam prema tvojim uputama.skinuo dekl a korpa je skoro sama ispala kad ono na konusu ris dubine pola centimetra i dužine 2cm.ne znam jel ste tak nešto već vidjeli,nije mi jasno kaj je to moglo napraviti.stavit cu sutra fotke da vidite.kaj dalje?kako skinuti konus?treba li i lamele provjeriti i kako? :shock:

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » pet tra 11, 2014 8:16 pm

eto, sad se daj u potragu za drugom radilicom, brže rješenje od uprešavanja nove polutke. Ako se netko javi tko ima majstora za radilicu onda svakako novo.

Avatar
Dodo87
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 39
Pridružen/a: ned ožu 11, 2012 4:54 pm
Lokacija: Dugo Selo

Post Postao/la Dodo87 » pet tra 11, 2014 8:53 pm

Moze.javim kako potraga napreduje jer cu sigurno trebati savjet oko sastavljanja.puno hvala i ugodan vikend!

Avatar
Dodo87
Cesti posjetilac foruma
Postovi: 39
Pridružen/a: ned ožu 11, 2012 4:54 pm
Lokacija: Dugo Selo

Post Postao/la Dodo87 » sub tra 12, 2014 6:25 pm

Pozdrav,moram zamijenti radilicu pa sam gledao video sa youtuba o demontazi motora i nema šanse da to uspijem napraviti.svakako cu morat nekoga nac tko to moze obaviti.nasao sam na internetu kontakt vlade gaspar ca pa ne znam da li netko sa foruma poznaje gospodina da mi da savjet.a ako ima netko na forumu željan dodatne zarade ili ima neki kontakt molim neka se javi jer nemam drugog izbora.

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » sub tra 12, 2014 9:20 pm

zašto misliš da ne možeš to sam odradit? Četvrtina posla je iza tebe. Moraš skinuti mašinu, dakle lanac, struja i frga dole, skineš gornje i zadnje nosače i na konju si. Nakon toga uzmeš M8 šeraf i šerafiš u rotor da ga skineš s radilice. Skineš poklopac cilindra, izvadiš.cilindar, makneš klip. Onda odvojiš grebene (lijevu i desnu polutku), izvadiš radilicu, skineš stare lagere i semeringe, staviš nove lagere i semeringe, staviš novu radilicu, sklopiš grebene, vratiš rotor, objesiš mašinu, ušerafiš kuplung, spojiš struju, vratiš deklu lijeve strane, naliješ ulje, vratiš deklu desne strane, spojiš frgu, sve dotegneš još jednom da si ziher da je sve ok, i to je to. Nema neke mudrosti.

Avatar
bixic
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 5153
Pridružen/a: sub tra 19, 2008 9:24 pm
Lokacija: Vrapèe

Post Postao/la bixic » sub tra 12, 2014 9:22 pm

eh, još jeeno upozorenje, kada kupiš radilicu obavezno nabavi i novo kučište kuplunga, ako ti je pojeden konus na radilici onda ni onaj na kučištu nije bolji.

Odgovori