MZ mitovi iliti priče raznih stručnjaka

Opcenito o MZ tvornici, motorima, povijest...
Odgovori
Avatar
zweitakt
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1973
Pridružen/a: ned ožu 15, 2009 10:25 am
Lokacija: Karlovac -Zadobarje

MZ mitovi iliti priče raznih stručnjaka

Post Postao/la zweitakt » sub vel 04, 2012 4:03 pm

evo zamislil sam ovu temu da svatko napiše što je sve osim hvale čul o motorima MZ tvornice, a da je nebuloza odnosno neistina. Pa da se svi skupa nasmijemo
evo nekih mojih primjera koje sam ranije čul
- mašina tvornički nije postavljena horiznotalno , pa je vrlo lako past s tog motora
- motor je koncipiran tako da puno bolje povuče uz brdo nego po ravnici
- troši mješavinu od 5 %
-prekomplicirana struja na motoru da bi se dalo popravit kad nešto ode

vjerujem da ima tog još, pa izvolite :wink:

Avatar
Svejk
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1715
Pridružen/a: uto srp 06, 2010 10:21 pm
Lokacija: OSIJEK

Post Postao/la Svejk » sub vel 04, 2012 11:02 pm

-rebra za hlađenje su predimenzionirana,pa je mašina po malo hladnijem vremenu konstantno podhlađena.
-česi imaju oduvijek zavidnu tehničku kulturu,MZ je odličan motor
-nikad nisam saznao točno koliko ide moj MZ,jer mi se kazaljka nakon punog kruga zaustavi na graničniku
-ja tako dobro varim da sam na svom 250 vario prijenosni lanac u mašini ,i nikad nije puknuo
-moj MZ je išao 140km/h ko iz pi...,a sa vjetrom u leđa i preko 150 - ne nisam frizirao mašinu, tvornički
-jeste sigurni da trebate ovaj akumulator,koliko ja znam MZ je oduvijek imao instalaciju samo 6V
-kakav dvotaktol,ja sam u MZ godinama sipao super 3 za traktore,sve to ide
Tek gurajući tužna lica motor pokraj sebe - shvatim koliko sam se malo prije kretao brzo!

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sub vel 04, 2012 11:38 pm

Ja sam pak cuo da je MZ izuzetno kvalitetan poljski proizvod koji ih je proslavio po svijetu.
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » sub vel 04, 2012 11:42 pm

Da, i vrlo cesto sam slusao da su "televizori" i prikolice plasticni. Ja sam na kraju stvarno mislio da su plasticni :lol: . Jednostavna logika, ako je poznato da je Trabi plastican, pa nece valjda onda motore raditi od metala :lol: .
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
RAZZOR
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 3030
Pridružen/a: ned lip 07, 2009 9:41 pm
Lokacija: Beli Manastir

Post Postao/la RAZZOR » ned vel 05, 2012 4:37 am

Mz-ina struja nis nevalja to sve trea poskidat i stavit tomosov magnet. naravno moj odgovor na to je bio odmah rukom i okret i koracanje u smjeru suprotnom od sugovornika XD
AUTODIAGNOSTIKA I PODESAVANJE (AUDI,VW,SEAT,SKODA)
POLIRANJE FAROVA
SLAZEM ILI PO POTREBI PROVLACIM NOVU STRUJU NA MOTORIMA
TEL. 0955142224

Avatar
Krpa
Generalisimus
Postovi: 877
Pridružen/a: ned lip 14, 2009 7:51 pm
Lokacija: Predgraðe grada Zapre¹iæa

Post Postao/la Krpa » ned vel 05, 2012 11:30 am

televizor je inače jako nestabilan jer kad skrečeš od lampe ne vidiš kam lol :lol:
MZ...auf allen Strassen

Avatar
Emza
Ugledni forumas
Postovi: 258
Pridružen/a: ned pro 27, 2009 2:09 am
Lokacija: Pozarevac,Srbija
Kontakt:

Post Postao/la Emza » uto vel 21, 2012 6:52 pm

Toga sam se naslusao.Ja im obicno kazem a vecinu skutera i novijih i jacih motora,el svi imaju far na viljusci?
I da,svaki put kad stanem motorom pred neku prodavnicu da kupim nesto i izadjem iz nje uvek me neki covek koji koji tu pije pivo pita koliko ima kubika i pocne da mi prica da je on IMAO Jawu ili Mz-a,znaci desilo mi se ispred svake prodavnice pred koju sam stao,i poceo sam da brojim koliko njih su vozili jawe a koliko mz-a,jawa za sad vodi.
Jedanput sam cuo raspravu dok sam izlazio iz prodavnice:
-ma ima 500 kubika
-ma ja ti kazem 250 nema vise
-jel sinovac koliko ovo ima kubika
-125,pise na kasetici i na viljusci

Avatar
Krpa
Generalisimus
Postovi: 877
Pridružen/a: ned lip 14, 2009 7:51 pm
Lokacija: Predgraðe grada Zapre¹iæa

Post Postao/la Krpa » uto vel 21, 2012 7:12 pm

a neki su i malo nepismeni pa misle da je riječ o triumphu :lol: :lol: :lol: :lol:
MZ...auf allen Strassen

Avatar
ernesto
Site Admin
Postovi: 13370
Pridružen/a: čet vel 28, 2008 2:53 pm

Post Postao/la ernesto » uto vel 21, 2012 7:41 pm

Krpa je napisao/la:a neki su i malo nepismeni pa misle da je riječ o triumphu :lol: :lol: :lol: :lol:
Da, to skoro pa obavezno. Meni kak stoje motori oko kuce, dva-tri puta se dogodilo da "znalci" kao sto Emza kaze, dolaze pa komentiraju: pa kako je netko imao ovo, pa netko ono, pa pricaju i pricaju, pa dodje do toga da ugledaju eMZu, pa kaj si ne kupis nekaj drugo, pa nije ona losa, ali ovo-ono.

Pa onda ugledaju telku s natpisom "Trophy", pa zabezeknuto viknu "TRIUMPH, KAKO JE DOBAR". Onda ih pustim da seru kako je to jedan od najboljih motora i kako je fenomenalan dizajn, pa na kraju zakljuce:"e da, trijumf je ipak trijumf". Onda ja pokazem na motor pa kazem da nisam skuzio da o tome pricaju, da je to isto eMZa. Na sto se oni malo razocaraju i zakljuce da je Triumph ipak lijepi motor i da im eMZa nije bas nesto pa pokunjeno odu :lol: .
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas, nego tjedan dana kao siromah.

Avatar
deep
Okorjeli MZ ovisnik
Postovi: 1503
Pridružen/a: pet svi 30, 2008 4:32 pm
Lokacija: Slavonski Brod
Kontakt:

Post Postao/la deep » sri vel 22, 2012 11:32 pm

Od svojih mušterija sam se našlušao svakakih bisera. I oni koji su ponešto znali , a pogotovo od onih koji su jedino znali gdje se toći gorivo .

Jedan me pitao zašto se kod nas ne može kupiti emzo sa štitnicima za noge , veli vidio je da se u Mađarskoj samo takovi prodaju .

Jedan komentira kako njegov emzo ima paljenje od wartburga jer mu je to komšija ugradio kad se njegovo pokvarilo .

Čuo sam priču kako je njegov dida kovač ugrađivao neke zupčanike da mu motor jače juri dok je ovaj bio još klinac pa bi volio da i ja njemu ugradim u mašinu nešto.

Jedan me pitao : jel majstore može li moj emzo voziti na naftu iz traktora ?

Bisera koliko voliš
Ovdje je nekad bio potpis!

Avatar
Emza
Ugledni forumas
Postovi: 258
Pridružen/a: ned pro 27, 2009 2:09 am
Lokacija: Pozarevac,Srbija
Kontakt:

Post Postao/la Emza » čet vel 23, 2012 5:11 pm

Kod mog drugara u servisu dolayi covek i kaye da mu uradi servis na testeri i da mu zameni ulje u karteru.Ovaj ga pita a ko mu je to reko a musterija kaye da mu je prethodni majstor uz servis sipao i ulje u karteru i naplatio mu je ulje i cak pokazao bocu.I ne mozemo coveku da dokazemo da se nikakvo ulje ne sipa u karter...

Odgovori